Informacje
 • "Roboty zrobiły pierwszy krok ku wspaniałej przyszłości"

  05-09-2013 13:45 Pozdrowienia od kosmicznej maskotki ISS

  Naukowcy wysyłają w kosmos wiele robotów. Każdy ma ściśle określony cel i spełnia swoje zadanie. W sierpniu wysłali do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej 34-centymetrowego Kirobo, który po prostu jest towarzyszem astronautów. Dotąd, jak zapewniają, znakomicie udaje mu się spełniać swoją misję.

  To zaledwie 34-centymetrowy wynalazek, który jest swoistego rodzaju maskotką i towarzyszem japońskich astronautów przebywających na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

  Zaprojektowany, by cieszyć

  Kirobo potrafi się poruszać, a co ważniejsze mówić w języku japońskim. Został zaprojektowany i stworzony przez naukowców z Uniwersytetu Tokijskiego, żeby towarzyszyć astronaucie Koichi Wakata, który najprawdopodobniej w tym roku poleci na Międzynarodową Stację Kosmiczną.

  - 21 sierpnia 2013 roku roboty zrobiły pierwszy krok ku wspaniałej przyszłości - powiedział Kirobo w nagraniu przesłanym na Ziemię. Wykonano je właśnie tego sierpniowego dnia, ale upubliczniono dopiero teraz.

  Jak dotąd Kirobo spełnia swoją misję, a dowodem na to mogą być przekazy z Kosmosu, na których pozuje do zdjęć z japońską flagą.

  Mechaniczni towarzysze

  Badacze wierzą, że dzięki swoim humanoidalny wynalazkom pokroju Kirobo uda się im przekonać jak największą liczbę osób do tego, żeby w przyszłości człowiek potrafił żyć w zgodzie z robotem.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Przed nami kilka cieplejszych dni, ale zimno jeszcze na chwilę wróci....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...