Informacje
 • Chińczycy wystrzelili satelity. Amerykanie zaniepokojeni

  02-09-2013 21:00 Eksperci uważają, że naukowe zastosowanie to przykrywka dla wywiadu

  Chińczycy wystrzelili na orbitę okołoziemską rakietę nośną z satelitami naukowo-teledetekcyjnymi. W poniedziałek satelity z powodzeniem zaczęły nadawać sygnał - podaje oficjalna chińska agencja informacyjna Xinhua, która zapowiada, że będą one służyć nauce. Specjaliści uważają jednak, że pożytek z nich będzie miał głównie wywiad.

  Satelity z sukcesem odłączyły się od rakiety nośnej i rozpoczęły nadawanie sygnału - donosi agencja Xinhua. Ta informacja niepokoi środowisko amerykańskie, podejrzewające satelity o inne niż naukowe przeznaczenie.

  Długi Marsz w kosmos

  Rakieta nośna Długi Marsz 4C wystartowała z centrum kosmicznego Jiuquan 1 września, niosąc ze sobą satelity naukowo-teledetekcyjne Yaogan-17 A, B i C. Według agencji Xinhua, będą przeprowadzać eksperymenty naukowe, prowadzać monitoring upraw i ostrzegać przed klęskami żywiołowymi.

  Jednak eksperci przypuszczają, że przeznaczenie jest zupełnie inne. Według nich, potencjalne "eksperymenty naukowe" to przykrywka dla wojskowego systemu wywiadowczego, tak jak cała seria Yaogan. Możliwe, że te trzy satelity będą wspólnie operować na orbicie będąc odpowiednikiem amerykańskich satelitów zwiadowczych NOSS.

 • No to RP
  ma szczescie,bo kupili F16,i Drimlajnerwy,a Kaddaffi i Sadam nie kupili... no i maja za "swoje"...a rope sprzedawali,mogli sie wykupic.
  ~PravdaRU /2013-09-03 18:49
 • amerykanom wolno wszystko
  bo amerykancom wolno miec satelity, system prism, szpiegowac siec nato ale innym to juz nie mozna
  ~chacker /2013-09-03 00:01
 • Amerykanska wladza
  Jak by nie bylo Ameryka chcialaby maczac palce gdzie tylko sie da, poprzesto mozna zauwazyc militarne przepychanki. Natarcie na Iran I zniesienie (zabice) Saddama pod pretekstem terroryzmu I jego niebywalego rezimu ktory zabijal mieszkancow swojego kraju. A tak naprawde chodzilo o zloza ROPY. Natarcie na Libie I zabicie Kaddafiego pod pretekstem rezimu jaki on stosowal a tak naprawde to Kaddafi wprowadzil w swoim kraju pozyczki finansowe bez procentow, 50% dofinansowania dla nowozencow na zakup domow. Powstawaly szkoly I szpitale. To on chcial zmienic transakcje za nafte oplacane dolarami amerykanskimi na Euro. Ameryce I Francji to sie nie spodobalo I co sie stalo Francja nazwala go oszustem finansowym na swaitowa skale. A teraz Syria. A co po Syrii bedzie Iran ?????? Wszedzie Ameryka chce sie wpier.....c , Oni moga waszystko a inne kraje nie bo to lamanie przepisow Natowskich i itp. Chca manipulowac wszystkim i wszystkimi. Przyklad ostatnie wycieki od wspanialaego Snowdena. Inwigilowanie wszystkich do okola. Banda starych pedal...w.
  ~Chrumyk /2013-09-02 23:50
 • odważni Chińczycy
  Jankesi muszą zmienić swój tok myślenia, że cały świat mają u swych stópJuż czas, aby inne potęgi pokazały amerykańcom, że nie wszyscy są ich poddanymi.
  ~john /2013-09-02 22:59
 • jedni moga, innym nie wypada
  .. a jak amerykanie tydziń temu wystrzelili satelitę szpiegowskiego, to wszyscy piali z zachwytu
  ~gibbon /2013-09-02 22:11

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Przed nami kilka cieplejszych dni, ale zimno jeszcze na chwilę wróci....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...