Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 18°C 19°C 5°C Zachmurzenie umiarkowane
zwiń
Informacje
 • Wilczek wróci do domu. "Wywołają" jego rodzinę

  31-08-2013 14:05 Niespełna półroczne szczenię przebywa w izolacji, by nie przeszło ludzkim zapachem

  Wilczek omyłkowo wzięty za psa

  TVN24

  Kilkumiesięczny wilczek, który został przygarnięty przez warmińskiego rolnika już niedługo odzyska wolność. Aktualnie przebywa w izolatce, by nie "nasiąkł" ludzkim zapachem a pasjonat wilków, potrafiący naśladować głosy tych drapieżników, odszuka jego rodzinę.

  Czworonożna zguba, która przywędrowała do gospodarstwa rolnika, ma w tej chwili około pięciu, sześciu miesięcy. Mężczyzna przekonany, że jest to bezpański pies, postanowił je przygarnąć. Dopiero po kilku dniach zorientował się w sytuacji, gdy młode charakterystycznie zaczęło wyć.

  - To jest moment, kiedy przebywa jeszcze z waderą (wilczycą - red.), ale już próbuje swoich sił. Bardzo możliwe, że się gdzieś oddzielił i zgubił - wyjaśnia jego obecność Maria Mielin, Regionalny Konserwator Przyrody.

  Izolacja dla jego dobra

  - Staramy się robić wszystko, żeby ten wilczek mógł z powrotem trafić do lasu - powiedział leśniczy Adam Gełdon. - Ma zminimalizowany kontakt z człowiekiem, po to, by tych zapachów nie wyłapywał z zewnątrz (ludzkich zapachów - red.) - tłumaczył jego zamknięcie.

  - Spróbuję nawiązać kontakt z watahą, z której pochodzi ten szczeniak. Miejmy nadzieję, że to się uda, bo nikt by nie chciał, aby ten piękny wilk spędził resztę życia w niewoli - podkreślił Gełdon.

  Wilki są objęte ścisłą ochroną w Polsce. Obecnie wzrasta liczba tych zwierząt, jednak nadal jest ich stanowczo za mało.


 • Wilki nie jedzą dzieci wracających ze szkoły.
  Przestńcie ludzie wszystkie swoje schizy i odchyły niby dobrem dzieci tłumaczyć, bo to się robi paranoiczne.
  ~Lola /2013-09-02 00:28
 • mamy problem
  to nie oto chodzi żeby wydawać wyroki kto ma żyć a kto nie każdy ma prawo do życia nawet wilk problem polega na naturalnej selekcji zwierzyna jest wybijana przez w większości kłusowników to i wilk podchodzi za pokarmem pod ludzkie siedziby
  ~baca /2013-09-01 08:52
 • wilk
  siebie utop.bedzie jednego idioty mniej
  ~lila /2013-08-31 22:35
 • do ewa21
  Jesteś ssakiem, jak i on. Dlaczego ty i "ludzie" tobie podobni, dają sobie prawo do takich wyroków. A co do utopienia - KARMA. I może jednak nie przekazuj tak marnych genów dalej. Żal...
  ~an_ka /2013-08-31 22:32
 • Wilk
  To ludzie karczują lasy w poszukiwaniu nowych miejsc na swoje siedliska. Wilk ma prawo żyć w lesie. Za bydło hodowlane, które padło ofiarą wilka rolnicy otrzymają zwrot kosztów. Od kiedy to wilki polują na ludzi. Takie bajki to faktycznie można opowiadać przedszkolakom. Najgorszy i najbardziej agresywny gatunek na ziemi to człowiek.
  ~znawca /2013-08-31 22:11

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Zaraz po ciepłym weekendzie czeka nas szokująca zmiana temperatury....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...