Informacje
 • Zima uderza w najbiedniejszych

  28-08-2013 18:12 W Kapsztadzie mocno pada, dochodzi do powodzi w ubogich dzielnicach

  Fatalne warunki pogodowe nękają mieszkańców Kapsztadu. Na najbiedniejszych osiedlach intensywne opady doprowadziły do powodzi. Prognozy dla jednego z największych miast RPA nie są dobre. Do tego stopnia, że miejski zespół zarządzania kryzysowego wydał ostrzeżenie pogodowe na najbliższe dni.

  Mieszkańcy Kapsztadu, a także jego okolic, już od kilku tygodni zmagają sie z atakami trudnej zimowej pogody. W ciągu ostatnich trzech przez kraj przeszła fala zimnych frontów atmosferycznych, sprowadzających ulewne deszcze i silny, porywisty wiatr.

  Poszkodowani biedni

  W wielu rejonach doszło do powodzi. Dotknięte zostały szczególnie biedne osiedla znajdujące się na nisko położonych i podmokłych terenach, ze słabą kanalizacją. Przeważają tam drewniane chaty i baraki oraz prowizoryczne szałasy. Wiele z nich zostało podtopionych, a pozalewane ścieżki zamieniły się w strumienie.

  Służby kryzysowe organizują pomoc dla poszkodowanych mieszkańców. Dystrybuują żywność i koce, a dla osób w najgorszej sytuacji przygotowały tymczasowe schronienia.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Przed nami kilka cieplejszych dni, ale zimno jeszcze na chwilę wróci....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...