Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 22°C 23°C 11°C Słonecznie
zwiń
Informacje
 • Prognoza pogody na pięć dni: po fali upałów weekend przyniesie ulgę

  07-08-2013 13:00 Do końca tygodnia towarzyszyć nam będą burze

  Prognoza pogody na 5 dni: ciepło, cieplej... i odrobinę chłodniej

  Fot. Shutterstock / Film: TVN Meteo

  Nadchodzące dni będą gorące, burzowe, i nie powinniśmy być zaskoczeni lokalnymi opadami gradu. Synoptycy przewidują, że w czwartek termometry wskażą najwięcej, bo aż 37 st. C. Ale prognozy są pocieszające - nadchodzi przyjemnie ciepły i pogodny weekend.

  Środowe popołudnie w wielu miejscach Polski może okazać się burzowe i deszczowe.

  Według synoptyków zagrzmi w zachodniej części kraju, gdzie poza przelotnym deszczem rzędu 20-40 mm może pojawić się także grad. Podobna sytuacja pojawi się w centralnej części kraju.

  Do końca dnia w całym kraju będzie gorąco - około 36 st. C. w najcieplejszych miejscach Polski.

  Czwartek

  Czwartek niewiele będzie się różnił od środowego popołudnia. Dzień zacznie się słonecznie i bezchmurnie w większości regionów. W ciągu dnia zacznie się chmurzyć, a po południu i pod wieczór synoptycy przewidują przelotny deszcz i burze, możliwy jest grad, a wiatr w porywach osiągnie prędkość około 90 km/h. Pogodny pozostanie jedynie południowy wschód.

  Słupki rtęci mogą pobić ostatnie rekordy i popołudniem sięgnąć od 27 st. C na Pomorzu Zachodnim, 37 st. C w centrum kraju do nawet 38 st. C w Małopolsce.

  Piątek

  W piątek front przesunie się na południowy wschód, pozostawiając północny zachód kraju słoneczny i pogodny. Silny wiatr dochodzący do 90 km/h, grad i opady do 40 mm wody przesuną się wraz z frontem na południowy wschód.

  Będzie chłodniej w porównaniu do poprzednich dni. Synoptycy przewidują, że termometry wskażą od 22st. C na Pomorzu, 26 st. C w centrum kraju do 35 st. C na południowym-wschodzie.

  Sobota

  Według prognoz, pierwszego dnia weekendu będzie pogodnie i sucho prawie w każdym regionie Polski.

  Grzmieć będzie jedynie na obszarze Podkarpacia, choć burze zelżeją, a wiatr w porywach burzowych osiągnie jedynie 80 km/h.

  Niedziela

  W większości kraju będzie pogodnie i słonecznie. Tylko na Pomorzu Zachodnim prognozowany jest wzrost zachmurzenia wraz z przelotnymi opadami deszczu.

  Termometry będą wskazywać od 25 st. C na północy i wschodzie, 26 st. C w centrum kraju do 27 st. C na Dolnym Śląsku.

  Poniedziałek

  Początek tygodnia zapowiada się słonecznie. Powrócą wysokie temperatury, ale nie będzie już tak upalnie - termometry wskażą od 25 st. C na północnym-zachodzie, 28 st. C w centrum kraju aż do 30 st. C na Dolnym Śląsku.

  Tylko na zachodzie kraju po południu prognozowany jest wzrost zachmurzenia wraz z przelotnymi opadami deszczu i burzami. Towarzyszący im wiatr w porywach burzowych może osiągnąć prędkość do 80 km/h.

 • pogoda
  wy polaczki tylko narzekać umiecie, teraz wam gorąco, za chwile będzie wam za zimno,potem bedziecie narzekać na psotną jesień, by z kolei jęczęć z powodu mrozów i opadów śniegu,, ludzie cieszcie się każdą pogodą bo te wasze narzekania doprowadzają mnie do szału .Niech grzeje jak najdłużej a potem niech przyjdzie porządna snieżna zima.
  ~gonai /2013-08-08 16:49
 • Klimatyzacja
  Gdyby nie mój ukochany klimatyzator to chyba bym zdechła, chodzi prakycznie całą dobę.
  ~aaa /2013-08-08 09:37
 • do -ku1
  Ja dokładnie odwrotnie :)
  ~ala /2013-08-07 20:49
 • Uwielbiam ciepełko
  Moim zdaniem to jak jest lato to powinno byc własnie cieplo.A jak zima to zima.Ja osobiscie jestem zadowolony bo uwielbiam takie ciepelko.
  ~jan /2013-08-07 19:57
 • Ludzie nie bluźnijcie, nie narzekajcie na upały....
  teraz jakoś większość nie pamięta jak narzekała jeszcze kilka miesięcy temu na długie i uciążliwe mrozy. Ile opału poszło w ostatnią zimę... Ja jestem bardzo zadowolony z ciepła, oby jak najdłużej....
  ~alex /2013-08-07 19:01

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Gorące powietrze z Afryki jest już w drodze do Polski....

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....