Informacje
 • Zachodnia Europa odrabia pogodowe straty

  11-07-2013 08:31 Prognoza pogody "Meteo News" dla Starego Kontynentu

  Z poprawy pogody korzystają m.in. Brytyjczycy

  Fot. PAP/EPA / Film: TVN Meteo

  Środkowa i południowa Europa znajdą się w czwartek w deszczowych strefach. Zaległości w słonecznej, letniej aurze odrabiają za to kraje z zachodu i północy kontynentu. Na Półwyspie Iberyjskim bez zmian - ciągle trzyma upał.

  Wyż znad Wysp Brytyjskich od kilku dni zapewnia doskonałą pogodę nie tylko w Zjednoczonych Królestwie, ale także w innych krajach zachodniej i północnej części Starego Kontynentu. - Taką kopułą otacza Wyspy i sprawia, że nie brakuje tam słońca - wyjaśnia prezenter TVN Meteo Maciej Dolega.

  Słoneczną aurą i przyjemnymi temperaturami rzędu 20-25 st. C będą się w czwartek cieszyć także mieszkańcy Francji, Szwajcarii, krajów Beneluksu, niemal całych Niemiec i południowej Skandynawii. Również pogodnie, choć sporo chłodniej, ma być w Norwegii.

  Południe mokre i z burzami

  Deszczowe chmury zasnują niebo nad południową Europą. Mocno popada w południowej Francji, we Włoszech i na Półwyspie Bałkańskim. W tych rejonach miejscami  mogą również wystąpić burze. Zagrzmi na południowym wybrzeżu Francji, północy i południu Italii oraz w północnej części Bałkanów - od Zagrzebia po Viore i Saloniki.

  Wędrujący z północnego zachodu na południowy wschód front atmosferyczny przyniesie też przelotne opady w środkowej Europie - na zachodzie Niemiec, w Polsce, Czechach, Słowacji oraz na Łotwie,  Litwie, Białorusi i zachodzie Ukrainy. Deszczowo będzie również w Finlandii.

  W Hiszpanii skwar nie odpuszcza

  Przez Polskę w czwartek mają przechodzić przelotne opady deszczu. Na wschodzie kraju może też zagrzmieć, a lokalnie spaść grad. Termometry pokażą od 19 st. C na Pomorzu do 23 st. C na Suwalszczyźnie i Podlasiu.

  Sprawdź szczegółową prognozę pogody

  Niezależnie od trendów pogodowych reszty kontynentu od wielu dni stała sytuacja utrzymuje się na Półwyspie Iberyjskim. Również w czwartek Hiszpania i Portugalia będą słoneczne i bardzo gorące. W wielu miejscach w Hiszpanii temperatury wyniosą 36-38 st. C, a w najbardziej upalnej Kordobie sięgną aż 42 st. C.

  Oglądaj pełne wydanie "Meteo News"

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem niżu Friedrich znad Rosji i związanego z nim frontu atmo...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...