Informacje
 • Rzeka błota porywała samochody

  11-07-2013 08:54 Lawina błotna zeszła na drogę w Kolorado

  Kilkanaście samochodów porwała lawina błotna, która zeszła koło Manitou Springs w amerykańskim stanie Kolorado. To skutek ulew, które rozmiękczyły biegnącą wzdłuż drogi skarpę. Służby ostrzegają przed kolejnymi podtopieniami i osunięciami gruntu, które mogą zagrozić domom w regionie.

  Lawina błotna zeszła w środę po południu na odcinek drogi nr 24 w rejonie Manitou Springs w centrum stanu Kolorado. Grunt osunął się na skutek ulewnych opadów. Silny nurt wody z błotem zalewał drogę i porywał samochody, do tego na jezdnię osuwała się ziemia z nasączonej wodą skarpy.

  Jeszcze popada

  Służby drogowe musiały zamknąć biegnący tędy odcinek autostrady. Departament Transportu Stanu Kolorado poinformował, że nikt nie został ranny. Policja z Colorado Springs ostrzega mieszkańców regionu, żeby nie podróżowali przez zalane tereny i pilnowali, by dzieci nie bawiły się w pobliżu cieków wodnych.

  Synoptycy z National Weather Center ostrzegają przed burzową pogodą nad środkowymi obszarami USA. Burzom moga towarzyszyć silne porywy wiatru i gradobicia. W Manitou Springs przygotowano tymczasowe schronisko dla osob, których domom zagrożą podtopienia i osunięcia gruntu.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem niżu Friedrich znad Rosji i związanego z nim frontu atmo...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...