Informacje
 • Prognoza pogody na najbliższe dni: przelotne opady do końca tygodnia

  10-07-2013 17:35 Prognoza pogody TVN Meteo na 5 dni

  Prognoza pogody na 5 dni: przelotne opady do końca tygodnia

  Fot. Shutterstock / Film: TVN24

  Front atmosferyczny sprawi, że w najbliższych dniach mogą nam się przydać parasole. Przez większość regionów będą przechodzić przelotne opady, a przez wschodnią Polskę burze. Jak pociesza Tomasz Zubilewicz, krótkie opady nie powinny jednak mocno dać się nam we znaki.

  Choć w najbliższym czasie nie możemy liczyć na stabilną, całkowicie słoneczną aurę, prezenter TVN Meteo Tomasz Zubilewicz podkreśla, że przelotny deszcz nie będzie szczególnie uciążliwy.

  - To będą bardzo krótkie opady i one nie będą intensywne - wyjaśnia "Zubi". - Nie ma na co narzekać. Trochę deszczu, ale słońce też będzie.

  W czwartek w całym kraju ma przelotnie padać. Na wschodzie będą przechodzić burze z silnym wiatrem dochodzącym do 80 km/h, a lokalnie także z gradem. będzie nieco chłodniej niż w pierwszej połowie tygodnia. Termometry pokażą od 19 st. C na Pomorzu do 23 st. C na Suwalszczyźnie i Podlasiu.

  W weekend też pokropi

  Już w piątek rozpogodzi się w zachodniej Polsce. W pozostałych regionach trzeba się liczyć z przelotnymi opadami deszczu. Na wschodzie utrzymają się burze z porywami wiatru osiągającymi 90 km/h, a lokalnie także z gradem. Temperatury wyniosą od 20 st. C na wschodzie do 23 st. C na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, w porywach burzowych do 90km/h, północno-zachodni.

  Tylko mieszkańcy zachodnich regionów w sobotę będą mogli liczyć na pogodne niebo przez cały dzień. W pozostałych regionach ma przelotnie kropić, a na północnym wschodzie jeszcze może zagrzmieć. Najchłodniej, 20 st. C, będzie w Małopolsce, a najcieplej, 25 st. C, na Pomorzu.

  Poprawa w poniedziałek

  Niedziela znowu przyniesie przelotne opady deszczu. Trzeba się z nimi liczyć we wszystkich regionach. Termometry pokażą od 20 st. C na Pomorzu do 25 st. C w Małopolsce.

  Z początkiem nowego tygodnia pogoda poprawi się już niemal w całym kraju. Tylko na wschodzie mogą wystąpić przelotne opady deszczu. Na pozostałych obszarach zrobi się już pogodnie. Temperatury się nie zmienią - wyniosą od 20 st. C na Suwalszczyźnie do 25 st. C na Dolnym Śląsku.

 • Hahahahahahaha
  A to dobre :D Przez prognozę tvnmeteo znów mam ubaw :D Ale ponieważ trochę interesuję się meteorologią, muszę wydać ostrzeżenie 2. stopnia (w 3-stopniowej skali, gdzie 1-najmniejsze zagrożenie, 3-największe) w związku z obfitymi opadami deszczu o charakterze ciągłym. Ostrzeżenie obowiązuje od piątku (12.07) od godziny 18:00 do soboty (13.07) do godziny 15:00. Przez ten czas w pasie od Warmii i Pomorza Gdańskiego, przez Kujawy, wschodnią Wielkopolskę, Ziemię Łódzką i Mazowsze, po Małopolskę i Górny Śląsk spadnie nawet 40-70 litrów deszczu! Grozi to nawet miejscowymi podtopieniami! W tym samym czasie, w świętokrzyskim, na Lubelszczyźnie i Dolnym Śląsku spodziewane jest kolejne 20-30 litrów, co skutkuje następnym ostrzeżeniem - tym razem pierwszego stopnia - dla tych właśnie regionów. Na pozostałym obszarze dość pogodnie, ale chłodno - na Pomorzu Zachodnim i Podlasiu przeważnie 19-21, nieco cieplej na Ziemi Lubuskiej - do 23. W strefie opadów ledwie 12-14 stopni.
  Ocieplenie? Nadejdzie - niestety dopiero około wtorku...
  ~pogodaman /2013-07-11 10:24
 • pogoda
  I mojego też.
  ~tomaszowa /2013-07-10 21:44
 • pogoda
  A w Bydgoszczy jutro słońce będzie widziałem w prognozie dla mojego miasta .
  ~tomasz /2013-07-10 19:16
 • w końcu
  niech wschód odpocznie od upałów i suszy, tu jest potrzebny deszcz i ochłodzenie
  ~lutek /2013-07-10 19:01

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem niżu Friedrich znad Rosji i związanego z nim frontu atmo...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...