Informacje
 • Przetrwał trzęsienie ziemi, powaliła go woda

  09-07-2013 17:18 Według świadków przez most w chwili katastrofy jechało kilka samochodów

  Położona na południowym zachodzie Chin prowincja Syczuan walczy z powodziami po ulewnych deszczach. W poniedziałek w mieście Jiangyou zarwał się stary most. Konstrukcja, która przetrwała trzęsienie ziemi w 2008 roku, runęła pod naporem olbrzymich mas wody.

  Władze podały, że most Qinglian wzniesiony ponad rzeką Panjiang zawalił się ok. godz. 11.30. Most zbudowany został 1967 roku i miał 200 metrów długości i 6 metrów szerokości. Po trzęsieniu ziemi z 2008 roku przeszedł naprawę.

  Władze nie podają konkretnej liczby osób i samochodów, które wpadły do rzeki w momencie zawalenia. Według relacji świadków do rzeki wpadło kilka samochodów osobowych, ciężarówka i kilkoro pieszych.

  Lokalna straż pożarna wysłała na miejsce 55 ratowników i 6 łodzi ratunkowych do przeszukania 10-kilometrowego odcinka rzeki.

  Ulewy nad prowincją Syczuan

  Intensywnie padać zaczęło w poniedziałek. Deszczu było tyle, że zalane zostały autostrady, a część mieszkańców musiała uciekać z mieszkań i domów.

  Woda spowodowała powódź na północnym zachodzie kraju. Doszło do podtopień i osunięć gruntu. Odciętych od świata pozostało ok. 300 osób.

  Władze prowincji Syczuan wprowadziły żółty alert pogodowy. W Chinach obowiązuje 4-stopniowy system ostrzeżeń pogodowych z czerwonym - najwyższym i w dalszej kolejności pomarańczowym, żółtym i niebieskim.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...