Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 6°C 9°C 1°C Częściowo słonecznie
zwiń
Informacje
 • Koniec pogodowej sielanki. Wracają burze

  09-07-2013 09:29 Prognoza pogody "Meteo News" na najbliższe dni

  Znowu będzie padać i grzmieć

  Fot. Shutterstock / Film: TVN Meteo

  Dobra pogodowa passa z ostatnich dni w środę nieco się załamie. Od zachodu wkroczy do Polski front atmosferyczny. Sprowadzi przelotne opady i burze, które mają przechodzić przez kraj niemal do końca tygodnia.

  Znajdujący się nad Wyspami Brytyjskimi wyż zapewnia dobrą aurę w pasie od północnej i środkowej Francji przez północną i centralną Europę aż po wschód kontynentu. Dzięki niemu mieliśmy kilka spokojnych pogodowo dni bez gwałtownych zjawisk. Ta tendencja zacznie się jednak zmieniać.

  Deszcz i burze wejdą od zachodu

  W środę tylko na wschodzie i południu kraju utrzyma się stabilna, słoneczna pogoda. Na pozostałych obszarach zacznie się chmurzyć - początkowo słabo i umiarkowanie, ale z biegiem czasu coraz mocniej. Trzeba się liczyć z przelotnymi opadami - zwłaszcza na zachodzie i w centrum. W północno-zachodniej Polsce może też zagrzmieć.

  Podczas burz spadnie więcej deszczu (15-20 l/mkw.), a wiatr może osiągać prędkość 90 km/h. Termometry pokażą 22 st. C na Pomorzu Zachodnim, 27 st. C w centrum kraju i 29 st. C na południu.

  Pochmurny i mokry czwartek

  W czwartek już w całym kraju ma się chmurzyć  i przelotnie padać. Burzowa strefa przesunie się na wschód i obejmie centralne, południowe oraz wschodnie województwa. Podczas burz może spaść do 20 l/mkw., a silne burzowe porywy osiągną prędkość nawet 90 km/h. Na Dolnym Śląsku grzmieć nie powinno, ale ma się chmurzyć i przelotnie padać. Na pogodną aurę mogą liczyć tylko mieszkańcy północno-zachodniej Polski.

  Nie dość, że pogoda się popsuje, to do tego lekko się ochłodzi. Temperatury wyniosą od 21 st. C na Podlasiu, 23 st. C w centrum kraju do 25 st. C na Podkarpaciu.

  Poprawa też od zachodu

  W piątek rozpogodzi się wzdłuż zachodniej granicy. Poza tym będzie się chmurzyć i przelotnie kropić. We wschodnich i południowo-wschodnich województwach utrzyma się burzowa pogoda. Wyładowaniom mają towarzyszyć silny wiatr i dość obfite opady - do 30 l/mkw. Termometry wskażą 22 st. C na Suwalszczyźnie, 24 st. C w centrum kraju i 26 st. C na Dolnym Śląsku.

  W sobotę rozpogodzenia ze słonecznego zachodu dotrą już do centrum. Odchodzące burze utrzymają się na Podlasiu, częściowo na Mazurach i na wschodnim Mazowszu. Na Podkarpaciu i w Małopolsce przelotnie popada. Temperatury wyniosą od 23 st. C na północnym wschodzie przez 25 st. C w centrum kraju do 27 st. C na Dolnym Śląsku.

  Oglądaj pełne wydanie "Meteo News"

 • wschód
  niezmiennie, 28 stopni zero deszczu, może jutro jakaś ulga
  ~ghul /2013-07-09 14:27
 • poniedziałek
  co jest po 5 dniach deszczu ? otóż poniedziałek
  ~jurek /2013-07-09 12:08
 • Bydgoszcz
  Koniec ??? No właśnie, a kiedy ta sielanka była, bo też jej nie pamiętam :))) Coś zawodzi mnie moja pamięć :)))
  ~jestsielanka /2013-07-09 11:15
 • RE
  Super Czekam Na Nie
  ~xx23 /2013-07-09 10:52
 • Szczecin
  Koniec? A kiedy ta sielanka była?
  ~Ciastka /2013-07-09 10:43

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Przed nami kilka cieplejszych dni, ale zimno jeszcze na chwilę wróci....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...