Informacje
 • Woda nadal otacza 130 gospodarstw. Bug opada, ale bardzo powoli

  27-04-2013 15:31 Woda na rzece nadal 70 cm powyżej stanu alarmowego
  Woda nadal otacza 130 gospodarstw. Bug opada, ale bardzo powoli

  Woda na Bugu nadal wysoka

  Kontakt Meteo / Mirek3000

  Poziom wody na Bugu w Lubelskiem nadal przekracza stan alarmowy. Woda opada bardzo powoli i rozlewiska otaczają ponad 130 gospodarstw.

  W sobotę we Włodawie poziom wody w Bugu wynosił 422 cm, czyli ok. 70 centymetrów powyżej stanu alarmowego. W ciągu minionej doby woda opadła tam o 8 centymetrów. W położonym niżej Krzyczewie niedaleko Terespola rzeka opadła o centymetr poniżej stanu alarmowego, natomiast na wodowskazie w Dorohusku, powyżej Włodawy, stan alarmowy przekroczony był o 2 centymetry.

  We wszystkich nadbużańskich powiatach w Lubelskiem - hrubieszowskim, chełmskim, włodawskim i bialskim - obowiązuje alarm powodziowy.

  130 gospodarstw odciętych

  W powiatach włodawskim i bialskim woda nadal otacza ponad 130 gospodarstw, do których dojazd jest niemożliwy albo utrudniony. Do niektórych domów nie ma dojazdu już blisko od dwóch tygodni. Ich mieszkańcy posługują się łodziami, pomaga im straż pożarna i straż graniczna.

  - Służby są ciągle w stanie gotowości i do dyspozycji mieszkańców - zapewnił rzecznik wojewody lubelskiego Kamil Smerdel.

  - Rozlewiska zmniejszają się powoli, bo woda pozostaje w zagłębieniach terenu. W powiecie włodawskim obecnie zalanych jest około 4 tys. ha pól, łąk i nieużytków. W ciągu minionej doby rozlewisko zmniejszyło się tam o około 50 ha. Gdy poziom Bugu był najwyższy, rozlewisko było dwa razy większe - powiedział Smerdel.

  Służby sanitarne kontrolują ujęcia wody i czystość Bugu. Dotychczas nie stwierdzono przekroczenia norm. Nie pracuje oczyszczalnia ścieków w gminie Hanna, nieczystości wywożone są beczkowozami.

  - Uszkodzonych zostało kilka mostów i wiele odcinków dróg gminnych i powiatowych, ale trudno jeszcze ocenić szkody, bo opadająca woda dopiero je odsłania - zaznaczył Smerdel.

 • Bug
  przez 30 lat nie było problemów z wodami gruntowymi , jak zaczęli kombinowac na zaporze w Debe zaczeło zalewac działki i domy. Podejrzewam ze i tam władza tuska ma taki sam bałagan jak wszedzie czego sie dotknie
  ~wyszkowiak /2013-05-13 14:27
 • Jaki jest lost tego Pana który kilka dni temu został porwany przez wody Bugu. Szedł z rowerem do domu. Czy ktoś wie, czy Go odnaleźni? Jakie jest/ jakie było zakończenie tej sprawy? Ktoś wie?
  Znależli go bardzo blisko miejsca porwania przez rzeka , jak się dymyslacie już nieboszczyka!!!
  ~jaja /2013-04-29 07:03
 • A co się stało
  Jaki jest lost tego Pana który kilka dni temu został porwany przez wody Bugu. Szedł z rowerem do domu. Czy ktoś wie, czy Go odnaleźni? Jakie jest/ jakie było zakończenie tej sprawy? Ktoś wie?
  ~Jacek /2013-04-27 19:20
 • Dębe
  ja obstawiam, że w Dębe zatrzymują wodę, bo wszędzie spada a rośnie ciągle tylko w Wyszkowie i na Narwi powyżej Zalewu
  ~nick /2013-04-27 18:56
 • POwodzie
  zaczęły się jak Tusk doszedł do władzy to winny jest on .
  ~Pis /2013-04-27 18:26

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...