Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: -1°C 3°C -5°C Lód
zwiń
Informacje
 • Pogoda na 16 dni: zima zadomowiła się na dobre

  31-03-2013 17:41 Będą opady, nocne przymrozki i gołoledzie. Ocieplenie dopiero w połowie miesiąca

  Pogoda na 16 dni: łagodna zima

  Shutterstock/TVN Meteo

  Najnowsza prognoza pogoda na 16 dni przynosi gorzką pigułkę do przełknięcia. Rozstania z ciepłymi kurtkami czapkami i szalikami w pierwszej połowie miesiąca nic nie zapowiada. "Najbliższe 13 dni z łagodną zimą" - nie ukrywa synoptyk TVN Meteo Artur Chrzanowski.

  Pierwszy tydzień kwietnia zapowiada się dość nieprzyjemnie. Zdominują go chmury i opady różnego rodzaju: śnieg, śnieg z deszczem i sam deszcz. Będzie mokro i ślisko, bo miejscami może się tworzyć gołoledź. Na ocieplenie też nie mamy co liczyć. "W nocy temperatura lekko ujemna, w dzień lekko dodatnia" - zapowiada Artur Chrzanowski.

  Chłodno, mokro, ślisko

  Najchłodniejszym regionem będzie Suwalszczyzna - tam maksymalne temperatury dzienne mają oscylować wokół 0-1 st. C. Najcieplej ma być na południu, głównie na Podkarpaciu. Ta część kraju odnotuje wartości od 3 do 6 st. C - najwyższe we wtorek, czwartek i piątek. Ten tydzień zakończy się chłodnym weekendem - w całym kraju termometry pokażą tylko od -1 do 3-4 st. C.

  Możliwe dzienne przymrozki

  Kolejny tydzień w najchłodniejszych częściach kraju nie przyniesie poprawy w najchłodniejszych regionach kraju - temperatury raczej nie przekroczą tam 1 st. C, może się natomiast zdarzyć dzienny przymrozek. Nieco lepiej będzie w najcieplejszych regionach. Tam w pierwszej części tygodnia temperatury pokażą 6-7 st. C, w kolejnych dniach o stopień mniej.

  Przełamanie w połowie miesiąca?

  Znacznie lepiej w prognozach wygląda kończący pierwsza połowę kwietnia weekend. "Ostatnie trzy dni zapowiadają ocieplenie i być może przejście do klimatów wiosennych - wyjaśnia synoptyk.

  Najwyższe temperatury w kraju mają skoczyć wtedy do 9 st. C w sobotę i 11 st. C w niedzielę. Najchłodniejsze obszary Polski odnotują w tym czasie 2-4 st. C. Na początek trzeciego kwietniowego tygodnia prognozy pogody zapowiadają wartości od 1 do 8 st. C.

 • ROW Rybnik
  PRZEZ ZIME NIE MA ŻUŻLA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! JPD !
  ~ROW /2013-04-01 10:01
 • Eeej ekooszołomy!
  Teraz oddajcie całą kasę którą nagrabiliście na ratowanie drzewek i zapłaćcie za odśnieżarki i piaskarki ok? Coś was ostatnio nie słychać? Jak tam globalne ocieplenie? :))
  ~Max4x4 /2013-04-01 09:58
 • Do matajmaciej
  Dobrze, że tak zimno. Weź słownik ortogaficzny i trochę poczytaj i poćwicz - przyda Ci się.
  ~Anna /2013-04-01 09:46
 • zima
  zina bendzie i bendzie lato bendzie aby 3 tygodnie a potem długa jesień a w Gródniu - 15 w dzień a w nocy -23 Styczeń w dzień + 9 a w nocy +2 a Luty + 17 a potem nikt tego niewie no i jeszcze w Majowy Weekend w ciongu dnia + 12
  ~matajmaciej /2013-04-01 09:25
 • total zima
  Globalne rozregulowanie klimatu rozpoczęte , naukowcy tyle samo teraz wiedzą co nasi górale . A w przepowiedniach jest napisane zima zimy sięgać będzie i stało się jesteśmy właśnie tego świadkami,a co dalej ? zwolennicy białego pucha mogą się cieszyć bo mogą szusować przez cały rok ale nie pomyśleli co będą żreć chyba pyzy z białego pucha.
  ~jasio /2013-04-01 08:31

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...