Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 1°C 6°C -5°C Zachmurzenie umiarkowane
zwiń
Informacje
 • Pogoda na 16 dni: zima zadomowiła się na dobre

  31-03-2013 17:41 Będą opady, nocne przymrozki i gołoledzie. Ocieplenie dopiero w połowie miesiąca

  Pogoda na 16 dni: łagodna zima

  Shutterstock/TVN Meteo

  Najnowsza prognoza pogoda na 16 dni przynosi gorzką pigułkę do przełknięcia. Rozstania z ciepłymi kurtkami czapkami i szalikami w pierwszej połowie miesiąca nic nie zapowiada. "Najbliższe 13 dni z łagodną zimą" - nie ukrywa synoptyk TVN Meteo Artur Chrzanowski.

  Pierwszy tydzień kwietnia zapowiada się dość nieprzyjemnie. Zdominują go chmury i opady różnego rodzaju: śnieg, śnieg z deszczem i sam deszcz. Będzie mokro i ślisko, bo miejscami może się tworzyć gołoledź. Na ocieplenie też nie mamy co liczyć. "W nocy temperatura lekko ujemna, w dzień lekko dodatnia" - zapowiada Artur Chrzanowski.

  Chłodno, mokro, ślisko

  Najchłodniejszym regionem będzie Suwalszczyzna - tam maksymalne temperatury dzienne mają oscylować wokół 0-1 st. C. Najcieplej ma być na południu, głównie na Podkarpaciu. Ta część kraju odnotuje wartości od 3 do 6 st. C - najwyższe we wtorek, czwartek i piątek. Ten tydzień zakończy się chłodnym weekendem - w całym kraju termometry pokażą tylko od -1 do 3-4 st. C.

  Możliwe dzienne przymrozki

  Kolejny tydzień w najchłodniejszych częściach kraju nie przyniesie poprawy w najchłodniejszych regionach kraju - temperatury raczej nie przekroczą tam 1 st. C, może się natomiast zdarzyć dzienny przymrozek. Nieco lepiej będzie w najcieplejszych regionach. Tam w pierwszej części tygodnia temperatury pokażą 6-7 st. C, w kolejnych dniach o stopień mniej.

  Przełamanie w połowie miesiąca?

  Znacznie lepiej w prognozach wygląda kończący pierwsza połowę kwietnia weekend. "Ostatnie trzy dni zapowiadają ocieplenie i być może przejście do klimatów wiosennych - wyjaśnia synoptyk.

  Najwyższe temperatury w kraju mają skoczyć wtedy do 9 st. C w sobotę i 11 st. C w niedzielę. Najchłodniejsze obszary Polski odnotują w tym czasie 2-4 st. C. Na początek trzeciego kwietniowego tygodnia prognozy pogody zapowiadają wartości od 1 do 8 st. C.

 • Oby Wam się ta prognoza sprawdziła jak dotychczas
  Czyli może będzie odwrotnie- ciepło
  ~swietnynik /2013-04-01 10:46
 • te prognozy to brednie
  ze dwa tygodnie temu 13 stopni prognozowali na wielkanoc no i tak się im sprawdziło
  ~darek /2013-04-01 10:31
 • I co takie zdziwienie???
  Stoi reporter TVN na skrzyżowaniu gdzie graniczą ze sobą 3 miasta i zdziwienie, że widać odśnieżanie do granicy... I co w tym takiego dziwnego? Tak jest wszędzie a nie tylko gdzie graniczy Chorzów z SIemianowicami, z taka tylko różnicą, że tam widac ślady błota pośniegowego, a nie grubego lodu i to zwykłe skrzyżowanie a nie droga pod dośc sporym kątem nachylenia, gdzie przy dojeździe do skrzyżowania nie da rady się zahamowac nigdy i gdy ma się szczęście że nic na skrzyżowaniu nie stoi to uderza się w krawężnik albo jedzie spadając znacznie dalej niżej. Takie sztuki są zawsze gdzie do granicy z Dąbrową Górniczą Sosnowiec nie odśnieża. Dla nie znających mapy jest to kończąca się ul Jaworowa w Dąbrowie G zmieniająca się w Sosnowiecką Komuny Paryskiej. Może to za nazwę jest tak "szanowana"
  ~antysosnowiczanin /2013-04-01 10:28
 • jak zwykle
  Według tvn w długoterminowej pogodzie, pogoda zawsze jest super pod koniec drugiego tygodnia po czym okazuje się zupełnie inaczej. Ich pogoda to jak wróżenie z fusów. WSTYD!!!
  ~zniesmaczona /2013-04-01 10:26
 • i po co nam koniec świata?
  i po co nam koniec świata. Jeszcze miesiąc zimy i będzie głód! Nawet szczaw nie zdąży wyrosnąć
  ~zuza /2013-04-01 10:03

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...