Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 5°C 6°C 1°C Zachmurzenie duże
zwiń
Informacje
 • Pogoda na 16 dni: zima zadomowiła się na dobre

  31-03-2013 17:41 Będą opady, nocne przymrozki i gołoledzie. Ocieplenie dopiero w połowie miesiąca

  Pogoda na 16 dni: łagodna zima

  Shutterstock/TVN Meteo

  Najnowsza prognoza pogoda na 16 dni przynosi gorzką pigułkę do przełknięcia. Rozstania z ciepłymi kurtkami czapkami i szalikami w pierwszej połowie miesiąca nic nie zapowiada. "Najbliższe 13 dni z łagodną zimą" - nie ukrywa synoptyk TVN Meteo Artur Chrzanowski.

  Pierwszy tydzień kwietnia zapowiada się dość nieprzyjemnie. Zdominują go chmury i opady różnego rodzaju: śnieg, śnieg z deszczem i sam deszcz. Będzie mokro i ślisko, bo miejscami może się tworzyć gołoledź. Na ocieplenie też nie mamy co liczyć. "W nocy temperatura lekko ujemna, w dzień lekko dodatnia" - zapowiada Artur Chrzanowski.

  Chłodno, mokro, ślisko

  Najchłodniejszym regionem będzie Suwalszczyzna - tam maksymalne temperatury dzienne mają oscylować wokół 0-1 st. C. Najcieplej ma być na południu, głównie na Podkarpaciu. Ta część kraju odnotuje wartości od 3 do 6 st. C - najwyższe we wtorek, czwartek i piątek. Ten tydzień zakończy się chłodnym weekendem - w całym kraju termometry pokażą tylko od -1 do 3-4 st. C.

  Możliwe dzienne przymrozki

  Kolejny tydzień w najchłodniejszych częściach kraju nie przyniesie poprawy w najchłodniejszych regionach kraju - temperatury raczej nie przekroczą tam 1 st. C, może się natomiast zdarzyć dzienny przymrozek. Nieco lepiej będzie w najcieplejszych regionach. Tam w pierwszej części tygodnia temperatury pokażą 6-7 st. C, w kolejnych dniach o stopień mniej.

  Przełamanie w połowie miesiąca?

  Znacznie lepiej w prognozach wygląda kończący pierwsza połowę kwietnia weekend. "Ostatnie trzy dni zapowiadają ocieplenie i być może przejście do klimatów wiosennych - wyjaśnia synoptyk.

  Najwyższe temperatury w kraju mają skoczyć wtedy do 9 st. C w sobotę i 11 st. C w niedzielę. Najchłodniejsze obszary Polski odnotują w tym czasie 2-4 st. C. Na początek trzeciego kwietniowego tygodnia prognozy pogody zapowiadają wartości od 1 do 8 st. C.

 • Sprawdzalność. Bujda na resorach
  W ubiegłym tygodniu Omena M. przepowiadała, że w tygodniu po świętach będfzie +16 stopni - zapomniała dodać, że chodzi jej o Stopnie Faranhaitha.
  ~bachus /2013-04-01 15:04
 • Spawdzalnosc pogody w TVN
  sprawdzalnosc pogody w TVN, dobry kawał :). Lepiej już zajmijcie urządzeniem ogrodów.
  ~Lato /2013-04-01 13:58
 • To nie jest katastrofa.
  Gdyby ozimina kiełkowała na wiosnę nie byłaby oziminą. Na wiosnę powinno kiełkować jare. Na razie nic się nie dzieje złego.Tragedia, to będą przymrozki w maju podczas kwitnienia.
  ~armed /2013-04-01 13:52
 • To jest najprawdziwsza KATASTROFA naturalna!!!!
  Jestem ciekawa, czy ci wszystcy, którzy z zadowoleniem przesyłają zimowe fotki albo wrzycają swwet focie na śniegu na FB będą zadowoleni jak za parę miesiecy zapłacą 10 zł za bochenek chleba? Ludzie ozimina to już powinna kiełkować, powinno zacząć się zielenić, jeszcze trochę a zboże zasiane na zimę będzie na zmarnowanie, a owoce, ok jeszcze nie puściły pąków, ale taka obsuwa, to czy zdążą dojżeć przed kolejną zimą, prędzej się zniszczą? Ciewawe ile pszczół przez tą aure padnie, i tak nie ma ich dużo? Takza parę miesięcy to będzie znowu wina Tuska, a nie nas wszystkich, którzy tak spieprzyliśmy klimat na ziemi....
  ~ZIMAPRECZ /2013-04-01 13:23
 • I nadejdzie lato
  I po 13 kwietnia przyjdzie od razu lato i upały - dziękuje za uwagę.
  ~ina /2013-04-01 13:18

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...