Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 2°C 2°C 0°C Pochmurno
zwiń
Informacje
 • Pogoda na 16 dni: zima zadomowiła się na dobre

  31-03-2013 17:41 Będą opady, nocne przymrozki i gołoledzie. Ocieplenie dopiero w połowie miesiąca

  Pogoda na 16 dni: łagodna zima

  Shutterstock/TVN Meteo

  Najnowsza prognoza pogoda na 16 dni przynosi gorzką pigułkę do przełknięcia. Rozstania z ciepłymi kurtkami czapkami i szalikami w pierwszej połowie miesiąca nic nie zapowiada. "Najbliższe 13 dni z łagodną zimą" - nie ukrywa synoptyk TVN Meteo Artur Chrzanowski.

  Pierwszy tydzień kwietnia zapowiada się dość nieprzyjemnie. Zdominują go chmury i opady różnego rodzaju: śnieg, śnieg z deszczem i sam deszcz. Będzie mokro i ślisko, bo miejscami może się tworzyć gołoledź. Na ocieplenie też nie mamy co liczyć. "W nocy temperatura lekko ujemna, w dzień lekko dodatnia" - zapowiada Artur Chrzanowski.

  Chłodno, mokro, ślisko

  Najchłodniejszym regionem będzie Suwalszczyzna - tam maksymalne temperatury dzienne mają oscylować wokół 0-1 st. C. Najcieplej ma być na południu, głównie na Podkarpaciu. Ta część kraju odnotuje wartości od 3 do 6 st. C - najwyższe we wtorek, czwartek i piątek. Ten tydzień zakończy się chłodnym weekendem - w całym kraju termometry pokażą tylko od -1 do 3-4 st. C.

  Możliwe dzienne przymrozki

  Kolejny tydzień w najchłodniejszych częściach kraju nie przyniesie poprawy w najchłodniejszych regionach kraju - temperatury raczej nie przekroczą tam 1 st. C, może się natomiast zdarzyć dzienny przymrozek. Nieco lepiej będzie w najcieplejszych regionach. Tam w pierwszej części tygodnia temperatury pokażą 6-7 st. C, w kolejnych dniach o stopień mniej.

  Przełamanie w połowie miesiąca?

  Znacznie lepiej w prognozach wygląda kończący pierwsza połowę kwietnia weekend. "Ostatnie trzy dni zapowiadają ocieplenie i być może przejście do klimatów wiosennych - wyjaśnia synoptyk.

  Najwyższe temperatury w kraju mają skoczyć wtedy do 9 st. C w sobotę i 11 st. C w niedzielę. Najchłodniejsze obszary Polski odnotują w tym czasie 2-4 st. C. Na początek trzeciego kwietniowego tygodnia prognozy pogody zapowiadają wartości od 1 do 8 st. C.

 • Klimat
  Scenariusz z filmu ,,Pojutrze''? Prąd Północnoatlantycki zwany Golfsztromem, ktory jest tzw. ,,kaloryferem Europy'' praktycznie zanikl z powodu slodkiej wody z topniejacych lodowców, przez co temperatura wody u wybrzezy Norwegii i Wielkiej Brytanii jest nizsza od sredniej. Woda w Atlantyku nie paruje tak intensywnie do atmosfery przez co nad Skandynawia maja okazje rozbudowac sie potezne wyże(Wyż Grenlandzki), sciagajace arktyczne powietrze z polnocy do Polski. Rownoczesnie tworza blokade dla malo aktywnych nizow znad Atlantyku z cieplym i wilgotnym powietrzem. My z kolei jestesmy pod wplywem nizow znad Morza Srodziemnego, ktore przez Alpy wedruja w naszym kierunku z olbrzymia porcja wilgoci. Tak to moze wygladac teraz, co bedzie latem zobaczymy. Zmiany klimatyczne nazwalbym globalnym ekstremum. Nie chce sie wymadrzac, to tylko moje przypuszczenia ;p
  ~Pablo /2013-04-01 20:44
 • Odejdź Zimo precz!
  Wiosno wracaj, narciarze idźcie w cholerę ;)
  ~Patryk /2013-04-01 19:52
 • SPRAWDZALNOŚĆ
  Prognozowanie chłodnej aury w tym roku jest bardziej sprawdzalne niż prognozowanie ciepłej,i to nie tylko dla TVN Meteo,bo na dwa tygodnie przed świętami wszystkie media pogodowe jednym chórem zapowiadały ciepłe święta !
  ~waldek /2013-04-01 17:49
 • Chrzanowski to niech nie chrzani
  bo to nie jest żaden synoptyk ani tym bardziej meteorolog a zwykły...(nie będę mówić głośno bo jeszcze mnie do sądu podadzą)
  ~mietek /2013-04-01 17:36
 • zima
  kłamie jak z nut
  ~kasia /2013-04-01 17:14

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...