Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: -2°C 2°C -5°C Zachmurzenie małe
zwiń
Informacje
 • Pogoda na 16 dni: zima zadomowiła się na dobre

  31-03-2013 17:41 Będą opady, nocne przymrozki i gołoledzie. Ocieplenie dopiero w połowie miesiąca

  Pogoda na 16 dni: łagodna zima

  Shutterstock/TVN Meteo

  Najnowsza prognoza pogoda na 16 dni przynosi gorzką pigułkę do przełknięcia. Rozstania z ciepłymi kurtkami czapkami i szalikami w pierwszej połowie miesiąca nic nie zapowiada. "Najbliższe 13 dni z łagodną zimą" - nie ukrywa synoptyk TVN Meteo Artur Chrzanowski.

  Pierwszy tydzień kwietnia zapowiada się dość nieprzyjemnie. Zdominują go chmury i opady różnego rodzaju: śnieg, śnieg z deszczem i sam deszcz. Będzie mokro i ślisko, bo miejscami może się tworzyć gołoledź. Na ocieplenie też nie mamy co liczyć. "W nocy temperatura lekko ujemna, w dzień lekko dodatnia" - zapowiada Artur Chrzanowski.

  Chłodno, mokro, ślisko

  Najchłodniejszym regionem będzie Suwalszczyzna - tam maksymalne temperatury dzienne mają oscylować wokół 0-1 st. C. Najcieplej ma być na południu, głównie na Podkarpaciu. Ta część kraju odnotuje wartości od 3 do 6 st. C - najwyższe we wtorek, czwartek i piątek. Ten tydzień zakończy się chłodnym weekendem - w całym kraju termometry pokażą tylko od -1 do 3-4 st. C.

  Możliwe dzienne przymrozki

  Kolejny tydzień w najchłodniejszych częściach kraju nie przyniesie poprawy w najchłodniejszych regionach kraju - temperatury raczej nie przekroczą tam 1 st. C, może się natomiast zdarzyć dzienny przymrozek. Nieco lepiej będzie w najcieplejszych regionach. Tam w pierwszej części tygodnia temperatury pokażą 6-7 st. C, w kolejnych dniach o stopień mniej.

  Przełamanie w połowie miesiąca?

  Znacznie lepiej w prognozach wygląda kończący pierwsza połowę kwietnia weekend. "Ostatnie trzy dni zapowiadają ocieplenie i być może przejście do klimatów wiosennych - wyjaśnia synoptyk.

  Najwyższe temperatury w kraju mają skoczyć wtedy do 9 st. C w sobotę i 11 st. C w niedzielę. Najchłodniejsze obszary Polski odnotują w tym czasie 2-4 st. C. Na początek trzeciego kwietniowego tygodnia prognozy pogody zapowiadają wartości od 1 do 8 st. C.

 • Pogoda
  przez ostatnie 3 Niedziele zapowiadali nawet 18 stopni i się nie sprawdzało więc skoro teraz nie ma szału co do prognozowanej temperatury będzie odwrotnie. Czyli nie sprawdzi im się chłód a przyjdzie ocieplenie :)
  ~Realista /2013-03-31 20:06
 • ???
  Po co wogóle te prognozy długoterminowe, skoro nic z tego się nie sprawdza?
  Według tych śmiesznych prognóz wiosna ponoć przychodzi już od dwóch tygodni albo i dłużej i co? Strata czasu na te przepowiednie, wróżka może więcej by powiedziała....
  ~Wkurzony /2013-03-31 20:04
 • pogoda
  gdyby Prezes nam panował to byłoby nam ciepło także na sercu
  ~emeryta /2013-03-31 19:59
 • sprawdzi sie
  sprawdzi sie ten tydzien a nawet bd jeszcze chlodniej w nocy min nminus 30 maks minus 10 w dzien minus 8 min maks zero a potem jeszcze chlodniej niz zapowiadali bo zawsze tak jest i wtedy sprawdzalnosc juz 80 i 90 a jesli beda zimno tak jak teraz to 90 i 90 za tydz bo w tym bylo 90 90 w nastepnym bedzie 70 80 czyli zamiast sie ocieplac od ok 9-10 bedzie jeszcze zimniej maksymalnie w dzien minus 4 a min minus 10 a w nocy minus 40 min a minus 25 maks a potemn juzv tylko chlodniej w wakacje minus 50 w dzien i minus 100 w nocy w sloncu w cieniu ok minus 70
  ~kristofferkrk /2013-03-31 19:57
 • ~karolek876
  mieliśmy takiego wiejskiego przygłupa-też karolka - i wszystko jasne
  ~nick /2013-03-31 19:56

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...