Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: -3°C 0°C -2°C Pochmurno
zwiń
Informacje
 • Pogoda na 16 dni: zima zadomowiła się na dobre

  31-03-2013 17:41 Będą opady, nocne przymrozki i gołoledzie. Ocieplenie dopiero w połowie miesiąca

  Pogoda na 16 dni: łagodna zima

  Shutterstock/TVN Meteo

  Najnowsza prognoza pogoda na 16 dni przynosi gorzką pigułkę do przełknięcia. Rozstania z ciepłymi kurtkami czapkami i szalikami w pierwszej połowie miesiąca nic nie zapowiada. "Najbliższe 13 dni z łagodną zimą" - nie ukrywa synoptyk TVN Meteo Artur Chrzanowski.

  Pierwszy tydzień kwietnia zapowiada się dość nieprzyjemnie. Zdominują go chmury i opady różnego rodzaju: śnieg, śnieg z deszczem i sam deszcz. Będzie mokro i ślisko, bo miejscami może się tworzyć gołoledź. Na ocieplenie też nie mamy co liczyć. "W nocy temperatura lekko ujemna, w dzień lekko dodatnia" - zapowiada Artur Chrzanowski.

  Chłodno, mokro, ślisko

  Najchłodniejszym regionem będzie Suwalszczyzna - tam maksymalne temperatury dzienne mają oscylować wokół 0-1 st. C. Najcieplej ma być na południu, głównie na Podkarpaciu. Ta część kraju odnotuje wartości od 3 do 6 st. C - najwyższe we wtorek, czwartek i piątek. Ten tydzień zakończy się chłodnym weekendem - w całym kraju termometry pokażą tylko od -1 do 3-4 st. C.

  Możliwe dzienne przymrozki

  Kolejny tydzień w najchłodniejszych częściach kraju nie przyniesie poprawy w najchłodniejszych regionach kraju - temperatury raczej nie przekroczą tam 1 st. C, może się natomiast zdarzyć dzienny przymrozek. Nieco lepiej będzie w najcieplejszych regionach. Tam w pierwszej części tygodnia temperatury pokażą 6-7 st. C, w kolejnych dniach o stopień mniej.

  Przełamanie w połowie miesiąca?

  Znacznie lepiej w prognozach wygląda kończący pierwsza połowę kwietnia weekend. "Ostatnie trzy dni zapowiadają ocieplenie i być może przejście do klimatów wiosennych - wyjaśnia synoptyk.

  Najwyższe temperatury w kraju mają skoczyć wtedy do 9 st. C w sobotę i 11 st. C w niedzielę. Najchłodniejsze obszary Polski odnotują w tym czasie 2-4 st. C. Na początek trzeciego kwietniowego tygodnia prognozy pogody zapowiadają wartości od 1 do 8 st. C.

 • Zima w Baruchowie Województwo Kujawsko-Pomorskie
  U mnie sypie od 16 i cały czas sypie tak że nic nie widać nawet podwórka z ojcem nie odgarniam bo nie warto jak i tak zaraz nawali.Lubię zimę i się ciesze że pada śnieg według mnie wiosny może nie być w maju może być dopiero lato
  ~Respect /2013-03-31 21:47
 • pytanie
  pytanie czy wiosna przyjdzie jeszcze w kwietniu
  ~wiosna /2013-03-31 21:38
 • TVN kłamie
  Mam ogromną nadzieję, że w tym przypadku powyższy slogan zawarty w tytule mojego komentarza sprawdzi się i doczekam się słonecznej, zielonej wiosny.
  Dziękuję za uwagę.
  ~WWM /2013-03-31 21:35
 • Wiosny nie będzie przez...
  Wiosny nie będzie przez katolików, bo obmywają złote dzbanki, klękają przeed figurkami i modlą się do Wojtyły, który nic nie może i grzeszą, a normalni ludzie cierpią. :<
  ~PolakNieKatolik /2013-03-31 21:19
 • zima w warszawie
  W warszawie pada od 12:00.Nasypało tyle że gałęzie na niektórych krzakach się tak uginają że chyba się złamią,nie wierzę w to co widzę,może faktycznie nastąpiło przebiegunowanie ziemi xD Tej zimy nawet tak nie było,chcieliśmy białe święta i mamy tyle,że Wielkanocne...,wiosno gdzie jeeeeesteś???
  ~Damitrix /2013-03-31 21:16

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...