Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: -3°C 3°C -3°C Zachmurzenie duże z przelotnymi opadami śniegu
zwiń
Informacje
 • Burze przeszły ukosem przez Polskę

  17-06-2012 06:15 Front wyrządził spore straty głównie na Kujawach i w Wielkopolsce

  Ta burza gradowa przeszła po południu nad Rożnowem

  Shutterstock

  W środkowej Polsce wieczorem i w nocy aktywny był front z burzowymi chmurami. Grzmiało na Mazowszu, Kujawach, Dolnym Śląsku, Ziemi Łódzkiej i w Wielkopolsce. Miejscami burze były niezwykle gwałtowne, z porywistym wiatrem i gradem.

  Późnym wieczorem front rozciągał sie od Warmii i Mazur, przez północno-zachodnie Mazowsze, Ziemię Łódzką, południowo-wschodnią Wielkopolskę po Dolny Śląsk.

  Front przemieszczał się stopniowo na wschód, a burze wędrowały wzdłuż frontu na północny-wschód.

  Do rana 500 interwencji strażaków

  Ogółem do rana strażacy w całej Polsce przeprowadzili ponad 500 interwencji. Nawałnice najbardziej dały się we znaki w Wielkopolsce. Uszkodzonych zostało kilka dachów , a trzy osoby doznały obrażeń podczas usuwania skutków burz. Strażacy do rana musieli interweniować tam ponad 220 razy.

  Najwięcej szkód burze poczyniły w powiatach międzychodzkim, obornickim, szamotulskim i poznańskim. Na drogę krajową nr 5 w miejscowości Czacz przewróciło się drzewo, droga była zablokowana przez 30 minut. W niektórych miejscowościach wystąpiły problemy z prądem.

  Zerwane dachy, powalone drzewa

  Problemy spowodowały też silne burze, które wystąpiły w zachodniej części woj. kujawsko-pomorskiego, w rejonie Osięcin, Włocławka, Brzezi, Lipna, Brodnicy i Głęboczka. Tam strażacy interweniowali ponad 150 razy. Wichura pozrywała dachy i powaliła drzewa, a wskutek ulewy zostały zalane piwnice i place. Największe szkody burza wyrządziła w powiatach nakielskim i inowrocławskim.

  Woda w piwnicach

  Strażacy interweniowali w związku z zerwaniem dachów z budynku mieszkalnego w okolicy Kcyni i z budynku gospodarczego niedaleko Gniewkowa. W miejscowości Zamość k. Szubina usnęli z drogi krajowej nr 5 dwie przewrócone topole. Najczęściej straż wzywano do wypompowywania wody z piwnic, ale też z placów, m.in. ze stref kibica Euro 2012 w Bydgoszczy i Toruniu.

  Na Kontakcie Meteo i Kontakcie 24 pojawiają się zdjęcia i nagrania internautów z miejsc, przez które przeszedł burzowy front:

  ZOBACZ TEŻ NAGRANIA REPORTERÓW 24

  Legenda:

  Blids.de: mapa prezentuje wyładowania atmosferyczne w czasie dwóch godzin. Każdy kolor odpowiada 15 minutom. Od najnowszych: czerwone - pomarańczowe - żółte - zielone - niebieskie - granatowe - fioletowe - różowe.


 • nie chce umierać
  wracałam wczoraj z synem z Rożnowa gdy byliśmy na ul. Kowanowskiej wtedy się to zaczeło nie mielismy się gdzie schować nikt nie chciał nam pomóc staliśmy na otwartej przestrzeni jedną ręką trzymałam się płotu a drugą osłaniałam głowę syna :{ przeżyliśmy najgorszy koszmar syn krzyczał panicznie mamuś uratuj nas ja nie chcę umierać nie życzę tego najgorszemy wrogowi :{
  ~citka1980 /2012-06-17 16:16
 • Super
  Wczoraj na dolnymśląsku w przemkowie przeszła burza gdzieś o 1:30 i była silna bo błyskało się i grzmiało gdzieś ze 2 godziny i mówiąc już o deszczu.Dzisiaj ładnie słońce są chmury ale nie grożą deszczem ok.23 stopni
  ~raper /2012-06-17 11:55
 • Była
  W meczu PL -CZE była burza lecz bardzo szybka,bardzo dobrze bylo widac wyładowania jak pokazywali stadion od zewnątrz.I tu dobrze strzelili
  ~Ktos /2012-06-17 11:08
 • Kompromitacja Arlety TVN
  Znowu plama. Potwierdza się, że TVN ma najgorszą sprawdzalność. Samemu można prognozować bez Waszej łaski, to żadna trudność! Zlikwidować TVN Meteo, aż się nauczycie prognozować, amatorzy!! Tylko wstyd dla polskiej meteorologii
  ~Znawca /2012-06-17 10:21
 • ehhh
  była burza podczas meczu zaraz koło
  ~ddlike /2012-06-17 09:50

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem niżu Friedrich znad Rosji i związanego z nim frontu atmo...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...