Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: -3°C 3°C -3°C Zachmurzenie duże z przelotnymi opadami śniegu
zwiń
Informacje
 • Upały i burze. Jedno i drugie naraz

  16-06-2012 19:47 Prognoza pogody TVN Meteo na 5 najbliższych dni
  Upały i burze. Jedno i drugie naraz

  W następnych dniach w Polsce słupki rtęci powędrują wysoko w termometrach

  Shutterstock

  W zbliżających się dniach w niektórych regionach naszego kraju rtęć w termometrach powędruje wysoko i będzie pokazywać ponad 30 st. C. Upałom będą towarzyszyć burze.

  Pogodna niedziela

  W niedzielę nad większością Polski będzie słonecznie. Jedynie nad Mazowszem mogą pojawić się chmury. Przelotnie popada deszcz. Możliwe są krótkotrwałe burze z opadami deszczu do 10-30 litrów na metr kwadratowy. Temperatura wyniesie od 19 st. C nad samym morzem, 21 st. C na Wybrzeżu Gdańskim, 26 st. C w centrum kraju. Najcieplej będzie na Podkarpaciu, gdzie termometry pokażą nawet 32 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, w burzach silny - do 90 km/godz.

  Burzowy poniedziałek

  Poniedziałek będzie słoneczny na północnym wschodzie kraju. Poza tym zachmurzenie umiarkowane i duże z opadami deszczu i burzami. Temperatura wyniesie od 26 st. C na Podlasiu, 28 st. C w centrum kraju do 31 st. C na południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, w burzach silny, wschodni i południowo-wschodni.

  Czasem słońce, czasem burze

  Wtorek najmilej zapamiętają mieszkańcy Pomorza i Podkarpacia, w tych rejonach będzie słonecznie i pogodnie. Poza tym zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu i burzami. Termometry wskażą  od 24 st. C na Pomorzu Zachodnim, 29 st. C w centrum kraju do 33 st. C na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany, w burzach silny, zachodni i północno-zachodni.

  Na zachodzie bez zmian... Upały i burze

  W środę pogodnie będzie na północnym wschodzie kraju. Nad pozostałymi rejonami Polski pojawią się deszczowe chmury. Możliwe burze. Temperatura wyniesie od 26 st. C  na północnym zachodzie, 30 st. C w centrum kraju do 31 st. C na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany, w burzach silny, wschodni i południowo-wschodni.

  Spokojny Dolny Śląsk

  Nad większością kraju pojawią się deszczowe chmury. Możliwe burze. Tylko południowo-zachodnia Polska będzie pogodna. Temperatura wyniesie od 20 st. C na Pomorzu Zachodnim, 27 st. C w centrum kraju do 30 st. C na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany, w burzach silny, zachodni i północno-zachodni.

 • Oto jak wygląda sprawdzalność prognozy pogody w TVN.
  W Chmielnikach k. Bydgoszczy, w województwie kujawsko-pmorskim,które nie znajduje się ani na Mazowszu, ani nad samym morzem, ani na Wybrzeżu Gdańskim temperatura wynosi 20 stopni i jest pochmurno.
  ~jarex007 /2012-06-17 13:59

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem niżu Friedrich znad Rosji i związanego z nim frontu atmo...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...