Informacje
 • Chinki prognozują Euro w bikini. Walczą o miliony widzów

  16-06-2012 09:55 Taktyka na zwiększenie oglądalności
  Chinki prognozują Euro w bikini. Walczą o miliony widzów

  Chińskie pogodynki na Euro 2012

  YouTube.com/BeijingCream

  Skąpo ubrane dziewczęta przedstawiają prognozę pogody na Euro 2012 w kraju, w którym mało kto interesuje się tym turniejem. W taki sposób tegoroczne Mistrzostwa Europy w piłce nożnej promują i zwiększają swoją oglądalność... Chińczycy z Guangdong TV.

  Pogodynki, które robią furorę nie tylko w Chinach (tam ich zdjęcia zawojowały Sina Weibo - lokalny odpowiednik Twittera), lecz także na świecie, zostały wybrane spośród uczestniczek lokalneo konkursu piękności w bikini.

  Zdobyć miejsce na antenie nie było łatwo. Dziewczęta musiały spełniać kilka warunków, m.in. mieć co najmniej 162 cm wzrostu.

  Zwiększają oglądalność

  Co noc, kiedy telewizja Guangdong TV transmituje mecze, przez minutę prezentują prognozę pogody dla Polski i Ukrainy - państw-gospodarzy Euro 2012. Ciekawostką jest, że nie robią tego o określonej porze.

  To taktyka władz stacji na zwiększenie oglądalności podczas mało popularnego wśród Chińczyków turnieju, zresztą - stosowana nie po raz pierwszy. Chinki w bikini i na niebotycznie wysokich obcasach prezentowały prognozę pogody podczas mundialu w RPA w 2010 roku.

  Narzekają, że "grube"

  Nie wszyscy oglądający prognozy pogody na mecze są usatysfakcjonowani tym, co widzą. Część z nich narzeka, że niektóre z prezenterek ma nadwagę i postuluje, żeby nosiły koszulki. Władze stacji odpowiadają im, że "kamera dodaje kilogramów i czasem ludzie wydają się ciężsi niż w rzeczywistości".

 • To nie prawda!!!
  Autor artykulu nie ma pojecia o czym pisze! Jest mi wstyd, ze czytelnicy sa w tak prymitywny sposob wprowadani w blad i wyrabiaja sobie negatywna opinie o Panstwie Srodka. Przebywam obecnie w Cinach i jestem pod wielkim wrazeniem w jaki sposob chinczycy przedstawiaja Euro. Ogladac mozna bezposrednie transmisje wszystkich meczow na 3 (przynajmniej) kanalach tv. Zorganizowane jest studio tv w ktorym przedstawiane sa druzyny i omawiane sa spotkania. W wiekszosci klubow karaoke oraz pubach chinczycy kibicuja druzynom - wielu sympatyzuje z nasza druzyna! Pisanie, ze w tym kraju malo kto sie Euro interesuje swiadczy tylko o nonszalancji lub braku wiedzy autora.
  Kolejne wprowadzenie w blad - dziewczeta wystepujace w bikini nie sa tylko po to zeby zwiekszyc poziom ogladalnosci tv - one biora udzial w konkursie pieknosci (odpowiednik naszej miss) gdzie prezentuja sie w roznych strojach i maja rozne zadania do wykonania - tutaj mialy zapowiadac pogode na Euro (wprowadzenie tematu pilkarskiego tez swiadczy o zainteresowaniu Chinczykow Euro)
  Szkoda, ze pojawiaja sie informacje ktore przedstawiaja falszywy obraz Chin i chinczykow...
  ~x8h5u2 /2012-06-17 06:49
 • Nie malo kto
  Codziennie jadac do pracy w Szanghaiskim matrze wyswietlane sa urywki z Euro i wyniki meczow.
  ~Awek /2012-06-17 03:28
 • Z tą niska oglądalnościa to lekka przesada,
  część znajomych siedzi po nocy, żeby ogladać transmisje nz żywo. Swoja drogą dziewczęta niczego sobie i mówia pięknym kantońskim.
  ~TTTT /2012-06-16 12:53

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Przed nami kilka cieplejszych dni, ale zimno jeszcze na chwilę wróci....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...