Informacje
 • Sosna atakuje alergików. Dąb i grzyby też

  22-05-2012 21:32 Prognoza dla alergików

  Stężenie pyłów sosny będzie wysokie w całym kraju

  TVN Meteo, fot. Shutterstock

  Sosna, dąb i grzyby mikroskopowe to alergeny, które będą najbardziej dokuczliwe w środę. Uczuleni mogą odczuwać ich wpływ mocniej ze względu na suche powietrze i wysokie temperatury. Po południu nieco ulgi przyniosą im przelotne opady i burze.

  Mocno we znaki dadzą się pyłki sosny. Alergicy odczują go na terenie całego kraju, bo wszędzie ich stężenie będzie bardzo wysokie. Stężenie pyłków dębu we wszystkich regionach waha się między średnim a wysokim, niskie odnotowują tylko tereny górskie.

  Kolejne alergiczne dolegliwości zaczyna powodować platan. Średnie stężenie jego pyłków odnotują Wielkopolska, Ziemia Lubuska i Nizina Szczecińska. Pozostałe tereny są jeszcze od nich wolne.

  Grzyby wciąż uczulają

  Ulgi nie mogą się na razie spodziewać uczuleni na zarodki grzybów mikroskopowych. Stężenie tych z rodzaju Cladosporium ciągle utrzymuje się na wysokim poziomie, a rodzaju Alternaria - na średnim. Przykrych dolegliwości z nimi związanych nie odczujemy tylko na terenach górskich.

  Powiększa się stężenie pyłków traw w powietrzu. W większości kraju jest na średnim poziomie, niskie pozostaje na Podlasiu, Suwalszczyźnie i Wybrzeżu.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...