Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 1°C 2°C -5°C Pochmurno
zwiń
Informacje
 • Dwieście metrów straty do lidera

  22-05-2012 09:16 Najwyższa wieża świata nie dogoniła Burdż Chalify

  Można już wjechać na najwyższą wieżę i drugi najwyższy budynek na świecie. We wtorkowy deszczowy poranek nastąpiło uroczyste otwarcie Tokyo Skytree, w którym uczestniczyło osiem tysięcy Japończyków chcących wjechać na wysokość 634 m ultraszybkimi windami.

  W uroczystości otwarcia Tokyo Skytree, której budowa zakończyła się pod koniec lutego 2012 roku, wzięli udział przedstawiciele dewelopera - Tobu Railway Company. Przecinając wstęgę pękali z dumy, ponieważ udało im się stworzyć najwyższą wieżę na świecie. Wysoka na 634 m budowla zdeklasowała poprzednią rekordzistkę - 600-metrową chińską Canton Tower.

  Dwieście metrów do lidera

  Tokyo Skytree jest nie tylko najwyższą wieżą na świecie, lecz także drugim pod względem wysokości budynkiem świata. Wyprzedza ją tylko - ale aż o prawie 200 m - Burdż Chalifa, wieżowiec w Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

  Tysiące chętnych, żeby zobaczyć

  Na przestąpienie progów Tokyo Skytree czekało we wtorkowy poranek ponad osiem tysięcy Japończyków, którzy liczyli na przejażdżkę jedną z wind w budynku, o których mówi się, że osiągają naprawdę zawrotne prędkości. Podziwianie widoków, za sprawą deszczowych chmur spowijających niebo nad stolicą, wielu sobie odpuściło.

  Deszcz błogosławieństwem

  Jedynym, którego cieszyła nie najlepsza pogoda i mający spaść lada chwila deszcz, był prezes Tobu Railways Yoshumi Nezu.

  - Tokyo Skytree to drzewo, a drzewom potrzeba wody. Wierzę, że dzisiejszy deszcz to dla nas błogosławieństwo i dobry znak na przyszłość - powiedział.

  Liczą na 32 mln

  W Tokyo Skytree, która posłuży przede wszystkim za wieżę telewizyjną i widokową, będzie można też zrobić zakupy i oddać się rozrywce m.in. w restauracjach, akwarium i planetarium. Przedsiębiorcy z Tobu Sky Tree Company, którzy będą administrować budynkiem liczą na to, że w pierwszym roku od otwarcia zwiedzi go 32 mln chętnych.

 • RCN - Konstantynów
  NIEZAPOMINAJMY o naszej DUMIE - Dumie Polaków - RCN. Jednak maszt który zawalił się w Konstantynowie w 1991r był wyższy, bo miał 646m. Niestety bład człowieka doprowadził do zawalenia sie w/w masztu
  ~pablos /2012-05-22 16:28
 • raczej chmury
  bylo widać na kamerze, że trochę pada.
  ~mcek /2012-05-22 13:27
 • ?
  Jaki smog widać!!!!
  ~Criss89 /2012-05-22 12:17

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...