Informacje
 • Prowadźcie uważną obserwację - po południu zagrzmi

  21-05-2012 21:01 Żeglarska prognoza pogody TVN Meteo na wtorek

  We wtorek lepiej rozglądać się po niebie

  We wtorek na mazurskich jeziorach warunki żeglarskie będą na ogół dobre. Jedynie nad akwenami z najwyższą temperaturą w drugiej części dnia pojawią się burze.

  Zagrzmi na jeziorach wokół Olsztyna, gdzie powietrze nagrzeje się do 26 st. C. Uwaga, wyładowaniom będzie towarzyszył silny wiatr - w porywach do 90 km/h.

  Na sporo słońca mogą liczyć miłośnicy żeglowania w rejonie Sztynortu, Kętrzyna i Mrągowa. Tam słupki rtęci sięgną 25 st. C, nie będzie ani padać, ani silnie wiać. Porywy osiągną od 15 do 30 km/h.

  W Węgorzewie burze

  Słonecznie i bez pogodowych niespodzianek będzie też w Gołdapi, ale już w Węgorzewie synoptycy prognozują popołudniowe wyładowania atmosferyczne. Powietrze nagrzeje się tam maksymalnie do 26 st. C.

  Równie ciepło będzie w Augustowie, ale tam burza nie dojdzie. Temperatura wody w okolicznych jeziorach wyniesie 15 st. C.

  W Giżycku do 90 km/h

  Zagrzmi za to w środkowej części Wielkich Jezior Mazurskich, w okolicy Giżycka. Porywy wiatru w czasie burzy mogą sięgnąć tam 90 km/h. Spokojnie będzie w Ełku i Olecku, gdzie powietrze nagrzeje się do 25 st. C.

  Równie przyjemna aura czeka żeglarzy pływających w okolicy Mikołajek, Rucianego-Nidy i Piszu. Temperatura maksymalna powietrza wyniesie tam 26 st. C, a wody 17 i 18 st. C. Powieje ze wschodu z prędkością do 30 km/h.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...