Informacje
 • Brunello di Montalcino Richarda Gere. Włoskie i najlepsze

  16-05-2012 15:03 Toskańskie wino aktora trafi do USA
  Brunello di Montalcino Richarda Gere. Włoskie i najlepsze

  Linia wina Richarda Gere produkowana jest w miejscowości Montalcino

  Wiki Commons

  - Richard Gere będzie miał własną ekskluzywną linię słynnego czerwonego wina Brunello di Montalcino - podały włoskie media, które ponoć kochają tego amerykańskiego aktora. Produkowany w Toskanii gatunek, jeden z najlepszych w światowym rankingu, trafi do Stanów Zjednoczonych.

  To znane z długowieczności wino zrobiło w ostatnich dekadach ogromną karierę na świecie i uważane jest za jedno z najlepszych.

  Uwielbiany we Włoszech gwiazdor Hollywood został właścicielem wyróżniającego się bardzo wysoką jakością gatunku trunku o nazwie "Lucere", rocznik 2007, wyprodukowanego w znanej winnicy w Montalcino. W światowych rankingach najlepszych win otrzymało ono 92 punkty na 100.

  Wino z herbem i gwiazdy

  Jako "prywatne wino" linia Richarda Gere'a trafi do USA ze specjalną etykietką. Widnieje na niej herb rezydencji aktora, pochodzącej z początku XIX wieku.

  Znawca rynku Roberto Giannelli zwrócił uwagę na długą tradycję związków gwiazd ze światem wina. Wielu znanych artystów produkuje wino we Włoszech. Zajmuje się tym między innymi Sting w swej posiadłości w Toskanii.

  Na zboczach Etny na Sycylii winnicę ma Mick Hucknall, niegdyś wokalista grupy Simply Red. Tak też nazywa się jedno z jego win. Winnicę na włoskiej wyspie Pantelleria ma Gerard Depardieu.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...