Informacje
 • Pogoda zepsuje nam Euro 2012? "Może zawsze różne rzeczy skomplikować"

  15-05-2012 13:53 Minister Cichocki o przygotowaniach do turnieju

  Stadion na Euro 2012 w Gdańsku

  TVN24, fot. www.2012.org.pl

  - Najtrudniejsze do przewidzenia są różnego rodzaju wydarzenia pogodowe, na które nie mamy wpływu - uważa minister spraw wewnętrznych Jacek Cichocki. Jego zdaniem, to właśnie aura może pokrzyżować plany organizatorom turnieju. Groźne mogą też okazać się ewentualne protesty i wypadki na drogach.

  - Pogoda może zawsze i w sposób nieprzewidywalny różne rzeczy skomplikować. To będzie czerwiec i nawałnice czy gwałtowne opady występują - powiedział Cichocki wymieniając tzw. złą pogodę na pierwszym miejscu na liście ewentualnych zagrożeń dla Euro 2012.

  Wypadki i kibice

  Wśród potencjalnych niebezpieczeństw minister wymienił także wypadki komunikacyjne i zakłócenia porządku publicznego.

  - Zdarzało się tak w innych krajach, które organizowały tak duże imprezy masowe, jak Austria czy Niemcy - powiedział przedstawiciel rządu upatrując przyczyny w dużej ilości kibiców z całej Europy przebywających w jednym kraju.

  "Liczymy na odpowiedzialność"

  - Mamy nadzieję, że zapowiadane ewentualne protesty różnych grup, będą również przez ich organizatorów robione na tyle odpowiedzialne, że nie będą wpływały na przebieg turnieju i funkcjonowanie państwa w tym czasie - powiedział Cichocki.

  Minister spraw wewnętrznych dodał, że służby mu podległe, spodziewają się przyjazdu do Polski wielu kibiców z różnych krajów - dlatego 10 tysięcy policjantów zostało specjalnie przygotowanych, by jak najlepiej "rozładować ewentualne napięcia na wczesnym etapie".

 • "Nie jesteśmy w stanie zmienić pogody"? Buahahaha - Polska
  Jak Rosja miała ważne święto to zmienili pogode poprzez rozproszenie jakiegoś gazu na niebie, a w Polsce jak zwykle nic jest nie możliwe;/ Może inaczej napiszcie - mamy pływ ale ze względu na biedny kraj nie jesteśmy w stanie zmienić pogody.
  ~Anonim /2012-05-15 21:12
 • Nie mamy wpływu na pogode? Hahaha - Polska
  Jak Rosja miała ważne święto to zmienili pogode poprzez rozproszenie jakiegoś gazu na niebie, a w Polsce jak zwykle nic jest nie możliwe;/ Może inaczej napiszcie - mamy pływ ale ze względu na biedny kraj nie jesteśmy w stanie zmienić pogody.
  ~Anonim /2012-05-15 21:12
 • pogoda
  Żeby tylko pogoda zepsuła euro a nie co innegoo????
  ~OLEK /2012-05-15 19:34

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...