Informacje
 • Kuźniar zapatrzony w prognozę z... 10 maja. Omenaa na ratunek

  15-05-2012 11:51 Prezenter TVN24 i pomylona prognoza pogody

  Synoptyk podesłał nie tę prognozę, co trzeba

  TVN24

  29 st. Celsjusza w Krakowie, a także burze w kilku regionach kraju prognozował na wtorek lekko zaspany - jak sam przyznał - Jarosław Kuźniar. Prezenter nie zdawał sobie sprawy, że zapowiedzi, którymi dysponuje, to zapowiedzi na... czwartek 10 maja. By nie narażać nikogo na wyjście z domu w letnich ubraniach, do studia przybyła Omena Mensah z TVN Meteo.

  - We wtorek temperatura może sięgnąć 29 st. Celsjusza. Ponadto Podlasie, Warmia, Mazury, Pomorze, Kujawy, Ziemia Lubuska i Wielkopolska znajdą się pod wpływem burz - ostrzegał wczesnym rankiem na antenie TVN24 Jarosław Kuźniar.

  Prezenter przez kilkanaście minut "Poranka TVN24" z jednej strony wzbudzał nadzieję prognozując wysokie temperatury, z drugiej - ostrzegając przed burzami. Z opresji uratowała go Omenaa Mensah, pogodynka TVN Meteo.

  Omenaa na ratunek

  - Tak sobie zerkaliśmy na Kraków, skądinąd przepiękne miasto, nad którym wiszą teraz chmury - zagaił Omenę Kuźniar. - Jak jeszcze im dołożymy 29 st. C, to będzie tak przyduszająco... - mówił nieśmiało.

  - Ale im nie dołożymy - rozczarowała go prezenterka TVN Meteo. - No ale jak? Przepraszam, ale... - protestował Kuźniar posiłkując się kartkami, które miał przed sobą. Dopytywany, skąd ma takie prognozy, powołał się na synoptyka TVN Meteo: - Artur Chrzanowski, godz. 15.02, prognoza wysłana wczoraj.

  - Ależ kochany, to jest prognoza na 10 maja, a dziś jest już 15 maja - tłumaczyła. Po czym zarządziła: - Nieaktualne. Rwiemy to.

  Właściwa prognoza pogody informuje o chłodnym i deszczowym dniu na wschodzie kraju. Temperatury nigdzie nie przekroczą 20 st. C, nie będzie też burz.

  Uparcie prognozował burze

  Nieporozumienie szybko zostało wyjaśnione, ale kilkanaście minut później okazało się, jak bardzo głęboko utkwiła w głowie prognoza sprzed kilku dni. - Będzie chłodno, deszczowo, burzowo - zapowiedział kolejną wizytę pogodynki TVN Meteo Kuźniar.

  - No z tymi burzami to przesadziłeś - pogroziła mu palcem Mensah. - Cały czas masz z tyłu głowy tę prognozę z 10 maja.

  Zmarzła pani Lidia

  Niestety interwencji Omeny nie doczekała pani Lidia z Warszawy. Wyszła do pracy przekonana, że będzie upalnie.

  "Około godz. 6.30 Jarosław Kuźniar powiedział, że powinniśmy się spodziewać upałów - napisała pani Lidia na Kontakt 24. "Trochę się zdziwiłam, ale zaspany człowiek uwierzy we wszystko. Założyłam letnie odkryte szpilki, t-shirt i teraz zamarzam. Panie Kuźniar,Pan sobie nie rób jaj w telewizji :-)" - żaliła się z przymrużeniem oka.

 • Znawca zna się...
  na pogodzie i to bardzo dobrze. Krytykuję, bo nie toleruje braku profesjonalizmu i błędnych prognoz
  ~Znawca /2012-05-15 15:54
 • Znawca...
  Znawca zna sie tylko na krytyce?
  ~Boromeusz /2012-05-15 15:21
 • Pani Mensah
  Nie tak dawno PAni Mensah omawiajac prognozę pogody w Polsce zamiast regionów mówiłą rewiry. Np. w południowych rewirach kraju...... . Ciekawe ile za to dostaje. Inna sprawa to pokazywanie Chorwacji i pogodynki, która wlasnie tam przebywa. Coz przeciez wszyscy Polacy zarabiaja tak jak w tvn
  ~Arti /2012-05-15 15:15
 • Jak zwykle kompromitacja
  Ponownie się kompromitujecie, obecnie jesteście na tym samym poziomie co IMGW, najgorsze prognozy w kraju...
  ~Znawca /2012-05-15 13:17

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Przed nami kilka cieplejszych dni, ale zimno jeszcze na chwilę wróci....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...