Informacje
 • Japończycy nakręcą film o Mazurach

  13-05-2012 08:05 Zakochali się w leśnych uroczyskach
  Japończycy nakręcą film o Mazurach

  Japończycy zachwyceni dziką przyrodą

  Shutterstock

  Japończycy będą kręcić dokument o... Mazurach. Jak podkreślają autorzy filmu, o tym pięknym regionie usłyszeli po raz pierwszy, kiedy trafił do finału konkursu na nowych siedem cudów świata. Kiedy odwiedzili północny wschód Polski, dosłownie zakochali się w uroczyskach leśnych, nieskażonych działalnością człowieka.

  Japońska telewizja NTW, która zdecydowała się przybliżyć swoim rodakom urodę północnego wschodu Polski, będzie kręcić mi.in. w krutyńskim Mazurskim Parku Krajobrazowym. Maciej Głąbiński, przewodnik po parku, podkreślił, że dziennikarze z Japonii byli pod urokiem dzikich i niedostępnych mazurskich terenów.

  - Japończycy odwiedzili uroczyska leśne, pomijane przez turystów obszary w pobliżu rzeki Krutyni. Zachwycali się nieskażoną przez działalność człowieka przyrodą - powiedział.

  Pokochali sarny i myszołowy

  Goście z Azji widzieli tam dziko żyjące zwierzęta, takie jak sarny, jelenie, oraz ptaki szponiaste - kanie, bieliki i myszołowy. Duże wrażenie zrobiła na nich liczna populacja bocianów białych występująca na Mazurach.

  Dzięki kampanii "Mazury Cud Natury"

  Anna Wasilewska z zarządu województwa warmińsko-mazurskiego, która jest odpowiedzialna za  promocję regionu podkreśliła, że Mazury są wyjątkowe nie tylko na tle Polski, lecz także na tle całej Europy.

  - Zainteresowanie japońskiej telewizji potwierdza sukces kampanii "Mazury Cud Natury" i jest to bardzo miłe wyróżnienie regionu. Mam nadzieję, że zainteresowanie Mazurami, ale także Warmią, będzie wciąż rosło, ponieważ turystyka jest jednym z priorytetów strategii rozwoju regionu - oceniła.


 • Jak najbardziej za
  Uważam ,że to świetny pomysł mieszkam na Mazurach i jestem dumna ze swojego miejsca zamieszkania. Krajobrazy są tu po prostu przepiękne i totalną bzdura jest to że jeziora są tu tak pozanieczyszczane oczywiście są wyjątki jak wszędzie ja akurat mieszkam nad jeziorem niezwykle czystym. A w słowacvh ''nieskażoną przez działaność człowieka przyroda'' myśle ze chodzi nie o samo rozwijanie się i wprowadzanie nowych firm tylko o samą czystość. Z pewnością Mazury byłby by czystrze a co za tym idzie jeszcze piękniejsze gdyby nie turyści którzy zamiast przyjechać i zachwycać się pieknem tego regionu śmieci wyrzucają gdzie popadnie samochody myją w jeziorach to nie dopuszczalne u ludzi mieszkających na tych terenach nie spotkałam się z takim zaniedbaniem. Tak więc uważam że Mazury jak najbardziej powinny być nagłaśniane ale dostępne dla ludzi z mózgiem.
  ~mieszkanka /2012-05-24 10:13
 • Ciekawe kiedy je skomercjalizują?
  Ale marnotrawstwo cennej przestrzeni. Powinni tam postawić elektrownię atomową i zasłonić taką papierową atrapą na której byłby namalowany las. O jaki świetny pomysł na biznes! Więc niech najbardziej wartościowa część społeczeństwa, nowa szlachta z BCC i Lewiatana niech to przejmie w zarządzanie!
  ~Delacroix /2012-05-13 15:25
 • Kiedys byly sobie piekne mazury !Ale obalenie komunizmu je zniszczylo tak jak cala polske
  "Zachwycali się nieskażoną przez działalność człowieka przyrodą"..ale jaja sobie robicie..co na mazurach jest nie tkniete??Lasy to nie maja wiecej niz 20 lat i sa sadzone na biezaco reka czlowieka!..Jeziora i rzeki totalne szamba!!..Zenada a nie 7 cud swiata!!chyba ze ten artykul powstal w latach 80tych to by pasowalo ..woda byla czysta i dno bylo widac na3-4 metrach glebokosci a teraz to nawet "po kostki" niewidac!
  ~Nitopyrek /2012-05-13 14:55
 • aaa
  ~ali /2012-05-13 13:01

  Lecz się.
  ~asd /2012-05-13 13:44
 • Niech kręcą póki czas
  bo to ostatnia szansa zanim nie wybudują wszystkich zaplanowanych ferm wiatrowch, bo tu gdzie juz wybudowali mało co ze zwierzyny zostało, ptaki znikły a krajobraz no cóż , moze byc kandydatem na wiatrakowy cud natury. Ludzie uciekają z takiego cudu natury, kto moze sprzedaje swoje domostwa a kto nie moze pisze skargi które pozostają bez odzewu. Powoli to nieskazone zamienia się w obszar doliny śmierci!!!!
  ~ali /2012-05-13 13:01

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Przed nami kilka cieplejszych dni, ale zimno jeszcze na chwilę wróci....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...