Informacje
 • Dąb atakuje, grzyby dokuczają

  13-05-2012 19:53 Prognoza dla alergików na poniedziałek

  Sucha i słoneczna pogoda w całym kraju sprawi, że w poniedziałek alergicy będą silniej odczuwać dolegliwości. W najgorszej sytuacji będą uczuleni na zarodniki grzybów, szczególnie z rodzaju cladosporium, oraz pyłki dębu. Zdecydowanie mniej dokuczą pyłki brzozy i traw.

  Uczulonym na zarodniki grzybów zdecydowanie bardziej będą dokuczać te z rodzaju cladosporium. Ich wysokie stężenie zdominowało cały kraj. Nieco mniej odczuwalne jest w górach.

  Trochę mniej dokuczliwe są zarodniki grzybów alternaria, których stężenie utrzymuje się na średnim poziomie. Tylko na północno-wschodnim krańcu Polski jest ono jest niskie, a na terenach górskich bardzo niskie.

  Słabe trawy i brzoza, dąb wciąż atakuje

  Wśród roślin najbardziej bezlitosny dla alergików jest dąb. Wysokie stężenie jego pyłków odnotowuje prawie całe terytorium Polski. Niskie jest tylko w niewielkich enklawach na północnym wschodzie oraz na terenach górskich.

  Uczuleni moga za to odpocząć od pyłków brzozy - ich stężenie jest bardzo niskie. We znaki nie dają się jeszcze za mocno trawy - pylą słabo, a na północy i wschodzie bardzo słabo.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Przed nami kilka cieplejszych dni, ale zimno jeszcze na chwilę wróci....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...