Informacje
 • Ciepło tylko w piątek. W weekend chłodniej

  10-05-2012 15:05 Prognoza pogody na najbliższe 5 dni
  Ciepło tylko w piątek. W weekend chłodniej

  W weekend temperatury spadną

  Shutterstock

  Przed nami ciepły piątek, ale po nim czeka nas niemiłe zderzenie z weekendowym ochłodzeniem. "Zimni ogrodnicy" dadzą się we znaki. W sobotę uczucie chłodu może wzmacniać dość silny wiatr. Niedziela będzie pogodna, ale temperatury nie przekroczą 15 stopni.

  W piątek dość mokro będzie w północnych regionach Polski. Przelotnie popada na Podlasiu, Mazurach, Warmii, Pomorzu, Kujawach, Ziemi Lubuskiej i w Wielkopolsce, mogą tam też pojawić się burze. W pozostałych częściach kraju będzie słonecznie. Termometry pokażą od 21 st. C na Nizinie Szczecińskiej do 29 st. C w Małopolsce. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, ale podczas burz może się nasilać do 60-80 km/h. W górach przejdzie halny.

  Wietrzna sobota, chłodna niedziela

  W sobotę przelotne opady pojawią się na wschodzie i w centrum kraju, mogą tam także wystąpić burze. Na pozostałych terenach dzień będzie pogodny. Trzeba się przygotować na niższe temperatury, od 12 st. C na Pomorzu do 22 st. C na Podkarpaciu. Do tego silniej powieje, w porywach z prędkością 50-70km/h, a na Wybrzeżu nawet do 90 km/h.

  W niedzielę w całym kraju przeważy pogodne niebo, tylko na Suwalszczyźnie przelotnie pokropi. Będzie za to jeszcze chłodniej: od 11 st. C na Podlasiu do 15 st. C na Podkarpaciu. Wiatr po sobotnich porywach się uspokoi i powieje umiarkowanie.

  Po weekendzie odrobinę cieplej

  W poniedziałek jedynym deszczowym rejonem będzie Nizina Szczecińska. W pozostałych możemy spodziewać się pogodnego nieba. Temperatury zaczną rosnąć. Najchłodniej, 14 st. C, będzie na Suwalszczyźnie. Najcieplejsze Podkarpacie odnotuje 19 st. C. Słaby i umiarkowany wiatr powieje ze wschodu.

  We wtorek zrobi się mokro – będzie przelotnie padać. Termometry pokażą od 12 st. C na Nizinie Szczecińskiej do 21 st. C na Podkarpaciu. Wiatr zmieni kierunek na zachodni.

 • Prognoza dla konkretniego miasta
  Patrzę na prognoze na Poznań a tam dzień 24st., noc 15st., aktualnie 26st. - czy tylko mi sie coś tu nie zgadza?
  ~Boromeusz /2012-05-10 16:21

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Przed nami kilka cieplejszych dni, ale zimno jeszcze na chwilę wróci....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...