Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 6°C 9°C 1°C Częściowo słonecznie
zwiń
Informacje
 • Na Mazurach idealny wiatr dla żeglarzy

  09-05-2012 19:01 Prognoza pogody dla żeglarzy na czwartek

  W czwartek dobry wiatr dla żeglarzy

  sxc.hu

  Żeglarsko czwartek zapowiada się interesująco. Termometry wskażą od 23 do 24 st. C, miejscami pokropi deszcz, ale za to wiatr będzie idealny. Powieje z południowego zachodu w prędkością od 15 do 25 km/h.

  W pasie od Olsztyna do Sztynortu synoptycy zapowiadają burze. W pobliskim Kętrzynie i Mrągowie grzmieć nie powinno, ale za to zdarzą się przelotne opady deszczu. Temperatura powietrza w regionie wyniesie 23-24 st. C, a wody 16-17 st. C. Powieje z południowego zachodu z prędkością do 25 km/h, w burzach intensywniej.

  Dalej na północny wschód, w okolicy Gołdapi, nie powinno padać, ale będzie pochmurno. Za to opady mogą zdarzyć się w pobliskim Węgorzewie. Tam woda chłodniejsza, jak na zachodzie, bo w granicy 15 st. C. Zaś słupki rtęci wskażą do 23 kresek.

  W okolicy Augustowa padać nie będzie, ale słońce wyjrzy tylko od czasu do czasu, dlatego pamiętajcie, żeby na łódkę zabrać polar lub wiatrówkę. Powieje tam z południowego-zachodu z prędkością od 15 do 25 km/h.

  We środkowej części Wielkich Jezior Mazurskich również powieje umiarkowanie, a kropić może jedynie w Giżycku. Słupki rtęci wskażą tam od 23 do 24 st. C.

  Najlepiej pogodowo zapowiadają się jeziora południowe; w Mikołajkach, Rucianem Nidzie i Piszu obejdzie się bez opadów. Słońce nagrzeje powietrze do 24 st. C, a powierzchnię wody do 17 st. C. Tam również powieje od 15 do 25 km/h.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Przed nami kilka cieplejszych dni, ale zimno jeszcze na chwilę wróci....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...