Informacje
 • Początkowo sporo słońca, potem deszczowo i burzowo

  05-05-2012 06:24 Prognoza pogody TVN Meteo na sobotę

  Pierwsza cześć dnia słoneczna i ciepła

  TVN Meteo, fot. Shutterstock

  Pierwsza cześć dnia zapowiada się pogodnie, a nawet słonecznie - szczególnie w centralnych województwach kraju. Na południowym wschodzie i północnym zachodzie przelotnie pokropi. Z kolei po południu padać i grzmieć ma już niemal w całym kraju. Termometry pokażą maksymalnie 25 st. C.

  Przed południem będzie jeszcze dość pogodnie. Na południowym-wschodzie i na wybrzeżu wystąpią słabe przelotne opady deszczu.

  Po południu miejsc, w których może padać będzie znacznie więcej. Od zachodu przywita nas przemieszczająca się w głąb kraju strefa przelotnych opadów deszczu. W pasie od Warmii i Mazur przez Kujawy, centrum kraju po Śląsk mogą zagrzmieć burze. Wiatr słaby i umiarkowany, ale w czasie burzy powieje z siłą nawet do 80 km/godz.

  Sobota będzie już nieco chłodniejsza. Termometry pokażą maksymalnie od 11 st. C nad samym morzem, 14 st. C na Pomorzu Zachodnim, 24 st. C w centrum kraju do 25 st. C na Podkarpaciu.

  Dużo wilgoci

  Ciśnienie pójdzie w górę, ale warunki biometeorologiczne mają być niekorzystne w większości kraju. Wyjątek stanowi południowy wschód, gdzie biomet będzie neutralny. Wilgotność powietrza wyniesie między 60 a 70 proc. w całej Polsce.

 • Kiepska sprawdzalność
  Coś kiepsko Wam wychodzi to przewidywanie. Mamy prawie 18tą a słoneczko w całym pasie Polski piękne. Miało lać po południu w całej Polsce!!! Lepiej Was nie słuchać bo jeśli macie problem z przewidzeniem pogody na najbliższe 10h to co tu z Wami planować. Jak TVN mówi będzie padać to znak że trzeba się szykować nad wodę , grila itd. Dzięki, przez Was nie pojechałem na grila ... miało padać!!! W Radomiu piękne słońce i gorąco. Prawie bezchmurnie
  ~Noe /2012-05-05 17:38
 • KRUSZWICA
  U NAS SWIECI SŁONECZKO ,LEKKI WIATEREK. CHOĆ ZBIERAJĄ SIE CHMURY...
  ~Myszka /2012-05-05 16:13
 • Inowrocław
  Inowrocław(woj. kujawsko-pomorskie). Zaczęło właśnie padać coc jest to delikatny deszczyk,mimo że nadal świeci słońce i jest ciepło...
  ~natka /2012-05-05 15:14
 • Nie ma
  Włocławka na mapie pogody więc trzeba samemu przewidzieć co będzie.
  ~Nena /2012-05-05 15:05
 • śmieszne
  Już od ponad tygodnia zapowiadacie burze w moim regionie (okolice Elbląga) i ani jedna się nie sprawdziła. Dzień w dzień miało walić jak z armaty, tymczasem tylko wczoraj ewentualnie trochę popadało. W rzeczywistości dzień w dzień świeci słońce. Tak, taka pogoda jest miła, ale czasem człowiek nie wie, jak ma sobie najbliższe dni zaplanować gdy widzi, że w kółko przewidziane są burze i deszcze, a w rzeczywistości jest jak jest. Trochę to śmieszne.
  ~adagio /2012-05-05 13:52

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...