Informacje
 • Ochłodzenie na koniec majówki. Nad morzem tylko 7 stopni, na wschodzie i południu burze

  04-05-2012 18:18 Prognoza pogody TVN Meteo na ostatnie dni długiego weekendu

  Przed nami burzowy weekend

  TVN24, fot. Shutterstock

  Przed nami nieciekawy koniec majówki. W weekend czeka nas spadek temperatury - w niedzielę nad samym morzem synoptycy przewidują tylko 7 stopni Celsjusza. Popołudniami prognozowane są burze.

  Polska w ostatnie dni majówki będzie pod wpływem niżu Svenja, który swoje centrum ma nad Skandynawią.

  Północna, zachodnia i środkowa część kraju znajdzie się w strefie chłodnego frontu atmosferycznego. Nad Polską jeszcze chwilę zalegać ma ciepłe powietrze z południa, ale od zachodu zacznie wkraczać do kraju chłodniejsza masa powietrza polarno-morskiego.

  Sobota, 05.05

  W sobotę pogoda będzie się diametralnie różnić od tej sprzed kilku dni. Synoptycy przewidują umiarkowane i duże zachmurzenie. Na zachodzie pojawi się przemieszczająca się w głąb kraju kolejna strefa wilgoci.

  Po południu w pasie od Warmii i Mazur przez Kujawy, centrum kraju po Śląsk mogą pojawić się burze. Wiatr ma być raczej słaby i umiarkowany, ale w czasie burz osiągnie nawet do 90 km/godz.

  Odczujemy spadek temperatury. Nad samym morzem zobaczymy maksymalnie 11 st. C, 14 st. C będzie na Pomorzu Zachodnim, jedynie w centrum kraju i na Podkarpaciu będzie ciepło: 24-25 st. C.

  Niedziela, 06.05

  W ostatni dzień majówki i tygodnia tylko na Pomorzu Zachodnim ma być pogodnie. Na pozostałym obszarze Polski z pochmurnego nieba spadnie przelotny deszcz, a na wschodzie i południowym-wschodzie kraju może zagrzmieć. W czasie burz może mocniej powiać.

  Będzie jeszcze chłodniej. Termometry pokażą maksymalnie od 7 st. C nad samym morzem, 12 st. C na Pomorzu Zachodnim, 15 st. C w centrum kraju, do 22 st. C na południu.

 • Do marokomaxa i wczasowicza!!!!
  Trzeba było do Gdyni przyjechać :D:D U nas było ciepło :):):)
  ~elcia /2012-05-05 07:59
 • Morze sroże.
  A kogo to obchodzi ile jest nad morzem? Na początku wiosny nad morze się nie jeździ bo wiadomo że zimno, a Pomorzan mi nie szkoda bo ja im tam mieszkać nie kazałem. Może na make life easier znajdą chociaż jak się ubrać na taką pogodę.
  ~Tentaki /2012-05-04 23:57
 • Brześć (Białoruś)
  Witam serdecznie ! Obecnie na polsko-białoruskiej granicy (miasto Brześć) jest burza. Ma się ku końcowi, ale spektakl piorunów jest oszołamiająco piękny :)
  ~kieliszky /2012-05-04 20:44
 • nad morzem zimno od niedzieli
  Byłem w Międzyzdrojach od niedzieli, max temperatura to 12stopni,śrenia to 9-10 i lodowaty wiatr od morza, bez ciepłych kurtek i polarów nie można było wyjść z hotelu, dopiero wczoraj było fajnie - 15stopni i bezwietrznie, więc nie pitolcie o "ochłodzeniu nad morzem"
  ~marokomax /2012-05-04 20:22
 • Bujda
  Nadal wzróżycie z fusów czy zmieniliście już technikę?
  ~yurek /2012-05-04 20:00

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...