Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 15°C 25°C 15°C Mgła
zwiń
Informacje
 • W weekend koniec wakacyjnej pogody. Będzie znacznie chłodniej i deszczowo

  02-05-2012 08:15 Prognoza na drugą część długiego weekendu nad morzem, w górach i na jeziorach

  W całym kraju będzie przelotnie padać

  Shutterstock

  Drugą część bardzo długiego tzw. weekendu zdominuje wpływ chłodnych mas powietrza. Oznacza to pożegnanie z wakacyjnymi temperaturami. Możemy też spodziewać się większego zachmurzenia i opadów, a w górach burz. - Pogoda będzie bardzo dynamiczna - zapowiada prezenterka TVN Meteo Dorota Gardias.

  Najłagodniej zmiany aury przebiegną na północnym wschodzie. Przebywający na Mazurach od czwartku mogą się spodziewać opadów, ale na przemian z rozpogodzeniami. Synoptycy nie przewidują w tym rejonie burz.

  Mimo ochłodzenia, temperatury będą sprzyjać wypoczynkowi. W środę i czwartek sięgną jeszcze 24-25 st. C. W piątek nieco się obniżą - do 20 st., w sobotę do 18 st. C, a w niedzielę spadną o kolejne dwie kreski.

  Nad morzem w weekend poniżej 15 st.

  Przebywający nad morzem powinni przygotować parasole i cieplejsze ubrania. W środę jeszcze będzie pogodnie, ale w kolejne dni aż do niedzieli wzdłuż całego Wybrzeża będzie przelotnie padać.

  Pod koniec tygodnia to właśnie na północy kraju będzie najchłodniej. W środę i czwartek utrzyma się jeszcze dość przyjemna temperatura: 20 st. C. W piątek termometry pokażą 17 st. C, a w sobotę i niedzielę jeszcze mniej: 13-14 st. C.

  W górach ciepło, ale burzowo

  Wypoczywający w górach muszą się liczyć nie tylko ze zmienną aurą, ale też z gwałtownymi zjawiskami atmosferycznymi. Burze z intensywnymi opadami i silnym wiatrem w tym rejonie będą występować codziennie do końca tygodnia.

  Choć to właśnie południe kraju będzie najcieplejsze, tam też da się odczuć wpływ chłodnych mas powietrza. W środę będzie jeszcze gorąco: 27 st. C. W czwartek termometry pokażą o trzy stopnie mniej, a od piątku do niedzieli 19 st. C.

 • W weekend koniec wakacyjnej pogody. Będzie znacznie chłodniej i deszczowo
  Nic nie jest wieczne, a co za dużo to nie zdrowo. Po drugie to nie czas na tak wysokie temperatury, owszem zdarzają się, jednak to tylko wyjątki. Nie martwcie się bo w sobotę się ociepli do 25 stopni prócz NW i przejdą burzę. Na wakacyjną pogodę czekamy do połowy maja.
  ~Winterman /2012-05-02 12:19
 • Niestety?
  Ile razy jeszcze usłyszę słowo niestety? Czy Wy jesteście normalni? Deszcz jest bardzo potrzebny, sucho jak pieprz w lasach zagrożenie pożarowe, a błażenada w TVNie nadall trwa
  ~Znawca /2012-05-02 10:21
 • W koncu
  mam dość tych upałów z niecierpliwością czekam na ochłodzenie
  ~asder /2012-05-02 09:21
 • Majówka zaczęła się genialnoł pogodoł
  Majówka zaczęła się genialnoł pogodoł... niesamowite!
  ~ajgor /2012-05-02 09:12

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

W niedzielę chłodniejsze atlantyckie powietrze zaczęło wypierać afrykański żar. ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Przed nami kolejna fala gwałtownej pogody - rządy przejmuje bowiem pogodowa "Cos...