Informacje
 • W weekend koniec wakacyjnej pogody. Będzie znacznie chłodniej i deszczowo

  02-05-2012 08:15 Prognoza na drugą część długiego weekendu nad morzem, w górach i na jeziorach

  W całym kraju będzie przelotnie padać

  Shutterstock

  Drugą część bardzo długiego tzw. weekendu zdominuje wpływ chłodnych mas powietrza. Oznacza to pożegnanie z wakacyjnymi temperaturami. Możemy też spodziewać się większego zachmurzenia i opadów, a w górach burz. - Pogoda będzie bardzo dynamiczna - zapowiada prezenterka TVN Meteo Dorota Gardias.

  Najłagodniej zmiany aury przebiegną na północnym wschodzie. Przebywający na Mazurach od czwartku mogą się spodziewać opadów, ale na przemian z rozpogodzeniami. Synoptycy nie przewidują w tym rejonie burz.

  Mimo ochłodzenia, temperatury będą sprzyjać wypoczynkowi. W środę i czwartek sięgną jeszcze 24-25 st. C. W piątek nieco się obniżą - do 20 st., w sobotę do 18 st. C, a w niedzielę spadną o kolejne dwie kreski.

  Nad morzem w weekend poniżej 15 st.

  Przebywający nad morzem powinni przygotować parasole i cieplejsze ubrania. W środę jeszcze będzie pogodnie, ale w kolejne dni aż do niedzieli wzdłuż całego Wybrzeża będzie przelotnie padać.

  Pod koniec tygodnia to właśnie na północy kraju będzie najchłodniej. W środę i czwartek utrzyma się jeszcze dość przyjemna temperatura: 20 st. C. W piątek termometry pokażą 17 st. C, a w sobotę i niedzielę jeszcze mniej: 13-14 st. C.

  W górach ciepło, ale burzowo

  Wypoczywający w górach muszą się liczyć nie tylko ze zmienną aurą, ale też z gwałtownymi zjawiskami atmosferycznymi. Burze z intensywnymi opadami i silnym wiatrem w tym rejonie będą występować codziennie do końca tygodnia.

  Choć to właśnie południe kraju będzie najcieplejsze, tam też da się odczuć wpływ chłodnych mas powietrza. W środę będzie jeszcze gorąco: 27 st. C. W czwartek termometry pokażą o trzy stopnie mniej, a od piątku do niedzieli 19 st. C.

 • Pogoda na weekend
  na Mazurach lato - prognozy pogody mogły zniechęcić potencjalnych urlopowiczów. Ci, którzy mieli nosa - wygrali. Jak doąd pogoda cudna - nic tylko tu być (słaba wilgotność i nawet komarów brak)
  ~krysiatg /2012-05-03 05:40
 • okolice
  ciagle zapowiadaja deszcze burze a unas ani kropli niespadło skad bierzecie te pogody
  ~adams /2012-05-02 21:01
 • wybrzeze
  Nad morzem cały czas jest zimno, upałów tu nie było, nie ma i nie będzie przynajmniej do czerwca. Bryza zrobiła swoje i skutecznie powstrzymała ciepło. Wasze prognozy totalnie się nie sprawdziły jeśli chodzi o wybrzeże(pomyłka o 15*C).
  ~orszabal /2012-05-02 18:18
 • Burza
  W zwolennik grzmi ale nie pada deszcz
  ~Mila /2012-05-02 14:38
 • Nad samym morzem nie ma mowy o żadnych upałach
  Maksymalna temperatura na morzem w ostatnich dniach to 21 stopni i to chyba tylko 2 dni były z taką temperaturą, a dzisiaj np. jest nieco ponad 10 stopni. Wogóle to nie pamiętam żeby kiedykolwiek różnica temperatur w Polsce wynosiła prawie 20 stopni O_O.
  ~Max /2012-05-02 14:36

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po kilkudniowym odpoczynku od upalnej pogody temperatura znowu rośnie, a do Pols...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Przed nami kolejna fala gwałtownej pogody - rządy przejmuje bowiem pogodowa "Cos...