Informacje
 • Największy ośrodek Korbielowa pod młotek

  10-04-2012 17:00 Państwo pozbywa się nierentownych tras narciarskich
  Największy ośrodek Korbielowa pod młotek

  Pilsko - stacja wyciągu

  Wikipedia/DiXi/CC-BY-SA

  Narciarski ośrodek "Pilsko" w Beskidzie Żywieckim został wystawiony na sprzedaż. Pozbywa się go Gliwicka Agencja Turystyczna. To jeden z największych kompleksów narciarskich w polskich górach, w jego skład wchodzą m.in. wyciągi i dom wczasowy "Jontek" z basenem.

  Ośrodek Narciarski "Pilsko" należy do spółki Skarbu Państwa - Gliwickiej Agencji Turystycznej. Położony jest w Korbielowie w masywie Pilska (1557 m n.p.m.). Ośrodek posiada blisko 20 km tras narciarskich, 10 wyciągów orczykowych oraz jeden krzesełkowy.

  Do trzech razy sztuka?

  To już trzecia licytacja tego ośrodka. Dotychczasowe dwie, które odbyły się latem ubiegłego roku i w styczniu bieżącego, zakończyły się fiaskiem, ponieważ nie było chętnych.

  Teraz cenę wywoławczą obniżono z 16,456 mln zł do 14,083 mln zł. Ustny przetarg odbędzie się 18 kwietnia w biurze zarządu Gliwickiej Agencji Turystycznej w Zabrzu.

  Jak kupić "Pilsko"

  Przy dotychczasowych licytacjach cena była identyczna. Prezes Agencji Marcin Kędracki tłumaczył jej wcześniejsze podtrzymanie tym, że informacja o pierwszej licytacji nie dotarła do zainteresowanych inwestorów.

  Warunkiem uczestnictwa w licytacji jest wpłacenie wadium, które wynosi 10 proc. ceny wywoławczej, czyli 1 mln 408 tys. 300 zł. Kwota postąpienia została ustalona na 140 tys. 830 zł.

  Podobne transakcje

  Późną wiosną ubiegłego roku Agencja sprzedała ośrodek narciarski Czyrna-Solisko w Szczyrku w Beskidzie Śląskim. Jedyną ofertę na przetarg złożyła spółka Szczyrkowski Ośrodek Narciarski, która zaoferowała cenę wywoławczą - 13,7 mln zł. Akcjonariuszami spółki jest ponad 50 właścicieli gruntów w Szczyrku, po których częściowo przebiegają trasy narciarskie Czyrnej-Soliska.

 • Inwestorze przybądź!
  Czekamy z niecierpliwością na inwestora z prawdziwego zdarzenia. Wczoraj byliśmy na Pilsku na narciarskich ostatkach i.... jeśli się już człowiek dostał na górę, było na prawdę pięknie.Sezon mógłby tu trwać i trwać. Potencjalni inwestorzy pewnie boją się wszechmocnych, wszechwładnych, blokujących wszelkie inicjatywy "ekologów". Szkoda, bo Pilsko ma wielki potencjał.
  ~Daryjka /2012-04-10 18:59

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...