Informacje
 • Północ i północny-zachód w strefie deszczu

  18-09-2011 06:10 Szczegółowa prognoza TVN Meteo

  W niedzielę popada na północy i północnym-zachodzie

  Shutterstock

  W ciągu dnia sporego zachmurzenia, deszczu i burz spodziewać się możemy na północy i północnym-zachodzie. Słonecznie i, miejscami, gorąco będzie natomiast na południu i południowym-wschodzie.

  W niedzielę wpływ chłodnych mas powietrza odczują mieszkańcy Polski północnej i północno-zachodniej.

  Na północnym-zachodzie stosunkowo ciepło, od 18 st. C w Szczecinie do 22 st. C w Bydgoszczy. Niestety żadne z tamtejszych miast, poza Bydgoszczą, nie będzie wolne od deszczu.

  Na północy i północnym-wschodzie przeważnie pogodnie i bez deszczu. W Gdańsku spadnie deszcz. Najcieplej, bo aż 23 st. C, będzie w Łomży.

  Na Mazowszu, Ziemi Łódzkiej, a także na Lubelszczyźnie synoptycy prognozują niemalże bezchmurne niebo. Aż 25 st. C pokażą termometry w Lublinie. Najniższa temperatura będzie we Włocławku, gdzie słupek rtęci podskoczy do 22 st. C.

  Na południowym-zachodzie spadnie deszcz, który ominie kilka miejsc - m.in. Konin, Piotrków Trybunalski i Częstochowę. Temperatura będzie się wahać od 19 st. C w Zielonej Górze do 25 st. W Opolu.

  Województwa południa i południowego-wschodu będa w niedzielę zdecydowanie najpogodniejsze i najcieplejsze. Po 26 st. C zobaczymy w Tarnowie i w Rzeszowie, 27 - w Krakowie.

  Na północnym-zachodzie wilgotno

  Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 994 hPa i będzie spadać. Wilgotność powietrza utrzyma się na poziomie 60-90 proc. Najniższa będzie na południu i południowym-wschodzie, najwyższa - na północnym-zachodzie. Neutralnych warunków biometeo spodziewamy się na wschodzie i na południu kraju, niekorzystnych - na północy i na zachodzie.

 • Aura
  Niestety to ocieplenie jakie przyjdzie będzie krotkotrwale a po nim nadejdą bardzo niskie temperatury.Dopiero w II połowie tygodnia przyjdzie więcej słońca i trochę wyższe temperatury.W następnych dniach co prawda ma być wiecej slońca ale temparatury będą bez rewelacji a noce za sprawą wyżu bedą strasznie zimne:((Więc grypa też wroci przeziębienie po prostu wielki koszmar pogodowy:(((((
  ~Storms1313 /2011-09-17 21:58
 • zimno
  idzie pogorszenie pogody uwaga GRYPA atakuje
  ~adi /2011-09-17 20:02

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem niżu Friedrich znad Rosji i związanego z nim frontu atmo...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...