Informacje
 • Pierwsze wrześniowe przymrozki

  17-09-2011 18:03 W sobotę rano temperatura spadła do - 2 st. C
  Pierwsze wrześniowe przymrozki

  Zjawisko nie jest wielkim zaskoczeniem. Może jednak być uciążliwe.

  Kontakt Meteo/mrdark777

  Na Podlasiu, Mazowszu, Ziemi Łódzkiej oraz Kujawach termometry w sobotę wczesnym rankiem odnotowały przy gruncie pierwsze jesienne przymrozki. Słupek rtęci wskazał -2 st. C.

  To pierwsze po lecie przygruntowe przymrozki. Wcześniej synoptycy równie niską temperaturę zarejestrowali w maju. Takie temperatury nie są niczym niezwykłym o tej porze roku. Zjawisko ma związek z aktualnym układem barycznym.

  Trzy czynniki sprawcze

  - Na przymrozki wpływ mają: wyż, spływający chłód i bezchmurne niebo. Wtedy szybciej ucieka ciepłe powietrze. I oczywiście bezwietrzna pogoda. Chłodne powietrze wlewa się wtedy na niższe fragmenty terenu zupełnie, jak woda – mówi Artur Chrzanowski, synoptyk TVN Meteo.

  Wyż o imieniu Paula, znajdujący się na wschodzie sprawił, że w centralnej, północnej i wschodniej Polsce minionej nocy było bezchmurne niebo.

  - Generalnie wpływ na taki stan rzeczy mają układy baryczne i związana z nimi cyrkulacja powietrza. Jeśli na jesieni wyż znajduje się na wschodzie, to wysysa on znad reszty kontynentu chłodne powietrze – dodaje Chrzanowski.

  - Zjawisko nie jest wielkim zaskoczeniem. Może jednak być uciążliwe. Spustoszeń też wielkich nie czyni, -2 st. C nie uszkadza drzew, ale może zmrozić kwiatki – kontynuuje synoptyk.

  Nadchodząca noc będzie ciepła

  Nadchodząca noc będzie ciepła. Tylko miejscami na Podlasiu temperatura o poranku może spaść do -1 st. C. Temperatura w pozostałych rejonach kraju podskoczy. Od 7 st. C na północnym wchodzie, 13 st. C w centrum, do 15 st. C lokalnie na zachodzie.

  Na krańcach wschodnich i południowo wschodnich zachmurzenie będzie małe. Na pozostałym obszarze umiarkowane. Miejscami może wzrastać do dużego. Na zachodzie kraju nie wykluczone są przelotne opady deszczu oraz lokalne burze.

 • po lecie?
  A lato się już skończyło??!cyt:,,To pierwsze po lecie przygruntowe przymrozki.,,
  ~ima /2011-09-17 18:43
 • PRZYMROZKI
  ewidentna wina Tuska
  ~KK09 /2011-09-17 17:52
 • to mamy oceiplenie klimatu, czy nie ?
  wygląda na to, ze elity światowe, pod pretekstem schładzania klimatu, wprowadziły program depopulacji ludności świata, rozłożony na co najmniej kilka najbliższych lat (info z globalnaswiadomosc.com)

  Rozprzestrzenianie związków siarczkowych w atmosferze, tworzących tzw. chemtrails, ma powodować powolną transformację komórek człowieka, powodując tym samym swoistą "pandemię raka", chorób wieńcowych i innych chorób, wynikających z osłabienia, czy wręcz wyniszczenia układu immunologicznego człowieka ... warto przeczytać cały artykuł na Globanej
  ~zaniepokojony /2011-09-17 17:27

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Przed nami kilka cieplejszych dni, ale zimno jeszcze na chwilę wróci....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...