Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 6°C 12°C 3°C Bezchmurnie
zwiń
Informacje
 • Ostatni letni weekend zacznie się pogodnie

  17-09-2011 06:08 Szczegółowa prognoza pogody TVN Meteo

  Shutterstock

  Ostatnia sobota tegorocznego lata będzie całkiem ciepła i słoneczna. Będą takie miejsca, gdzie temperatura wzrośnie do 24 st. C. Jedynie na zachodzie kraju może nieco popadać.

  Polska znajdzie się pod wpływem wyżu z centrami nad Morzem Norweskim i Ukrainą. Jedynie na zachodnich krańcach kraju pogodę kształtować będzie niż z układem frontów atmosferycznych. Z zachodu napływać będzie cieplejsze powietrze polarnomorskie.

  Sobota słoneczna i ciepła

  W sobotę najlepszej pogody powinny spodziewać się mieszkańcy wschodniej, centralnej i południowej Polski. Tam będzie słonecznie. Nieco gorzej zapowiada się pogoda na zachodzie kraju. W ciągu dnia na Pomorzu, w Wielkopolsce, na Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku zachmurzenie będzie wzrastać. Popołudniu mogą wystąpić tam słabe, przelotne opady deszczu.

  Najcieplej będzie na zachodzie kraju. Słupek rtęci w termometrach przekroczy 20 kresek na Dolnym Śląsku, a we Wrocławiu pokaże 24 st. C. Na wschodzie będzie chłodniej, w Łodzi 21 st. C, w Suwałkach 17 st. C. Wiał będzie słaby i umiarkowany wiatr z południa.

  W zachodniej części Wybrzeża i Pomorza synoptycy zapowiadają przelotne opady deszczu i zachmurzone niebo. Od 19 st.C w Kołobrzegu, 21 st.C w Szczecinie do 22 w Gorzowie Wielkopolskim.

  Na Wybrzeżu Gdańskim, Warmii, Mazurach i Podlasiu na termometrach od 17 st. C do 20 st. C. Choć sobota będzie tam pogoda i słoneczna, niebo gdzieniegdzie może zasnuć się chmurami.

  W centrum i na wschodzie Polski pogoda zapowiada się wyśmienicie. Będzie dość ciepło, od 19 st.C w Białej Podlaskiej, 20 st. C w Lublinie, w Radomiu i we Włocławku do 21 st. C w Łodzi.

  W południowo zachodniej części kraju będzie najcieplej. Po południu należy spodziewać się opadów słabego, przelotnego deszczu. Na termometrach od 21 st. C w Częstochowie, Jeleniej Górze i w Koninie, 22 st. C w Kłodzku do 24 st. C we Wrocławiu.

  Padać nie powinno w południowo-wschodniej Polsce. Przez cały dzień będzie utrzymywała się słoneczna pogoda. Od 19 st. C w Zakopanem, 20 st. C w Zamościu, do 23 st. C w Katowicach.

  Idealna pogoda na spacer po Łazienkach

  Warszawiacy powinni spodziewać się ładnej, słonecznej i stosunkowo ciepłej soboty. Na termometrach pojawi się 20 st. C. Wiał będzie słaby i umiarkowany wiatr z południa. W południe na barometrach zobaczymy 1004 hPa. W ciągu dnia ciśnienie powoli będzie spadać.

  Pogoda nie będzie na nas wpływać

  W sobotę wyśmienita pogoda zapowiada się na wschodzie kraju, w centrum i na południu. Na zachodzie Polski synoptycy zapowiadają w ciągu dnia stopniowy wzrost zachmurzenia. Po południu należy spodziewać się tam opadów słabego deszczu. Jednocześnie będzie to najcieplejszy rejon, do 24 st. C na Dolnym Śląsku. Im dalej na północny wschód tym temperatura niższa. W Warszawie termometry wskażą 20 st. C, a w Suwałkach 17 st. C. Ciśnienie w południe wyniesie 1004 hPa i będzie spadać.

  Na południu Polski powietrze będzie suche. Wilgotność względna wyniesie tam 50 proc. Nieco większa będzie na północy, 60 proc. i powyżej.

  Prawie w całym kraju panował będzie komfort termiczny. Jedynie na północnym wschodzie, gdzie termometry wskażą 17 st. C, będzie odczuwać się chłód.

  Tylko na zachodzie Polski, w pasie od Wybrzeża po Dolny Śląsk i Ziemię Lubuską biomet będzie niekorzystny. W pozostałych regionach pogoda nie powinna wpływać na nasze samopoczucie.

 • Noc
  A propo nocy to ja lubię w nocy ogladąc niebo oraz groźne zjawiska atmosferyczne np (burze,nawałnice,trąby powietrzne,gradobicie itp.) Ja lubię to robić zawsze jak się one pojawiają:)) Ja mieszkam pod dachem i mam doskonałą widoczność na je oglądanie.Najlepsze lekarstwo aby w nocy nie przespać te zjawiska są: 3 h drzemki w ciągu dnia (wieczorem)a następnie napicie się kawy i skosztowanie większej ilości posiłku i dużej ilości wody mineralnej Ja tak to zrobiłem i byłem wypoczęty
  ~Storms1313 /2011-09-17 16:05
 • Czas
  Jak strasznie czas szybko leci ledwo co wakaje się zaczeły to szybko się skończyły
  A dzisiaj już jest 17 września i 13 dni pozostalo do paźdźiernika a potem czas Listopada i pierwsze prawdziwe mroży i gigantyczne śnieżyce Na wakaje wg mnie żeby było sprawiedliwie powinien trwać od 15 maja do 30 września. Bo 2 miesiące to za mało by porządnie wypocząć .10 miesięcy nauki może powodować okropny stres i depresję ze zmęczenia.
  ~Storms1313 /2011-09-17 15:51
 • spać
  - lubię spać, nie sam, pozdrawiam...
  ~paw58 /2011-09-17 08:45
 • Alicja
  Nie chcę mi spać w nocy. Bo za bardzo lubię noc = )
  ~alicjad1997 /2011-09-16 19:28

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...