Informacje
 • Tatry najpiękniejsze o tej porze roku

  08-09-2011 11:29 W weekend pogoda będzie sprzyjać pieszym wędrówkom
  Tatry najpiękniejsze o tej porze roku

  Na Wielkiej Łomnickiej Baszcie-2215 m npm

  Kontakt 24/AnnaP

  Wrzesień i pierwsza połowa października to czas, w którym polskie góry wyglądają najpiękniej. W ten weekend warunki do uprawiania turystyki w Tatrach zapowiadają się wyśmienicie.

  Najbliszy weekend w Tatrach zapowiada się bardzo słonecznie. W sobotę co prawda będzie chłodniej (w Zakopanem 16 st. C), ale w niedzielę termometry pod Giewontem mają pokazać już 20 st. C.

  Początek jesieni w górach najpiękniejszy

  Wrzesień i pierwsza połowa października to, jak co roku, najlepszy okres na wędrówki dla turystów pragnących w spokoju i ciszy podziwiać tatrzańską jesień. Niektóre szczyty (takie jak na przykład Czerwone Wierchy czy Ornak) o tej porze roku nabierają czerwonego zabarwienia. Dzieje się tak za sprawą przekwitania sita skuciny, którym szczyty są obficie porośnięte.

  Idź w góry z głową

  Wybierając się w góry należy zabrać ze sobą odpowiednie wysokie obuwie, ciepłe ubranie i kurtkę przeciwdeszczową. Trasę wycieczki należy dostosować do aktualnie panujących warunków, swoich możliwości i doświadczenia. Wyprawy należy planować tak, aby wrócić przed zmrokiem. Wieczory i poranki w Tatrach są bardzo zimne, mogą występować przymrozki i oblodzenia - ostrzegają ratownicy górscy.

  W wyższych partiach Tatr na niektórych odcinkach szlaków występują utrudnienia w postaci osuwisk skalno-gruntowych, które powstały po opadach deszczu. W tych miejscach należy zachować szczególną ostrożność.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...