Informacje
 • Filipiny: 70 śmiertelnych ofiar burzy tropikalnej

  02-08-2011 08:00 Zginęli w powodzi lub pod lawinami błotnymi
  Filipiny: 70 śmiertelnych ofiar burzy tropikalnej

  Ludzie czekają na pomoc

  PAP/EPA

  Do 70 wzrosła liczba śmiertelnych ofiar burzy tropikalnej "Nock-ten" i tajfunu "Muifa", które szalały w zeszłym tygodniu nad północną częścią Filipin. Większość z tych osób utonęła podczas powodzi lub zginęła pod lawinami błotnymi. Tymczasem do kraju zbliża się kolejny front burzowy.

  Jeszcze w poniedziałek podawano, że z powodu kataklizmów zginęło na Filipinach 54 ludzi. Liczba ta zwiększyła się o dwoje dzieci, które zginęły wskutek osunięcia ziemi oraz 14 dotychczas nieodnotowanych ofiar. Za zaginionych wciąż uważa się 17 osób.

  Morderca wciąż na wyspach

  Wśród 70 ofiar śmiertelnych 66 zginęło wskutek przejścia nad krajem w ubiegłym tygodniu burzy tropikalnej "Nock-ten". Tajfun "Muifa", odpowiedzialny za pozostałe ofiary, wciąż pozostaje u wybrzeży Filipin i sprowadził już ulewne deszcze, powodujące osunięcia się ziemi.

  We wtorek większość szkół w Manili było zamkniętych, ponieważ do zachodniego wybrzeża wyspy Luzon, największej w kraju, zbliża się kolejna burza tropikalna.

  Historia się powtarza

  Każdego roku nad Filipinami przechodzi około 20 burz tropikalnych i tajfunów. Według wstępnych informacji szkody materialne, jakie burza wyrządziła głównie na wyspie Luzon, ocenia się na 34 miliony dolarów.

  Zdaniem ekspertów główną przyczyną tego, że pochłaniają one tyle ofiar i wyrządzają wielkie szkody materialne, jest fakt, iż znaczna część ludności Filipin mieszka w prymitywnych chatach i slumsach i nie ma gdzie się schronić przed powodzią.

 • dzieje się
  ładnie to wygląda... a raczej nieładnie
  ~kabo83 /2011-08-02 12:57

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Zaraz po ciepłym weekendzie czeka nas szokująca zmiana temperatury....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...