Informacje
 • Upiorne chmury i deszcz piorunów zmiażdżyły konkurencję

  29-07-2011 14:40 Zobacz wyniki sondy
  Upiorne chmury i deszcz piorunów zmiażdżyły konkurencję

  Kontakt Meteo

  Tydzień temu zaprezentowaliśmy Wam cztery zdjęcia burz wykonane przez Reporterów 24. Przez siedem dni głosowaliście w sondzie na najlepszą fotografię. Wyniki nas zaskoczyły: 6027 internautów oddało głos na zdjęcie nadesłane przez Kamilę, tym samym miażdżąc konkurencję. Na fotografii uwieczniła ona burzę, która przeszła 14 lipca na Puławami. Wśród głosujących w sondzie znaleźli się również ci, którzy widzieli pioruny uwiecznione przez zwyciężczynię na własne oczy.

  Miejsce 1: Kamila - 6025 głosów

  O zdjęciu Kamili pisaliśmy już wcześniej. Zrobienie fotografii zajęło Reporterce 24 dokładnie 3 minuty i 50 sekund. Jedno ujęcie składa się zaś z 46 klatek. Technika ta znana jest jako HDR. Autorka zdjęcia zdobyła aż 6027 głosów. Wśród komentarzy natomiast znaleźliśmy wpisy osób, które na własne oczy widziały właśnie tę burzę:

  Nucha napisała: "Ja też przeżyłam tą burzę i to na dodatek w pociągu - rozciągała się od Dęblina po krańce Puław. Jechaliśmy pociągiem z prędkością może 5 km na godz., a obok nas strzelały błyskawice bez przerwy. To było straszne przeżycie widzieć gigantyczne pioruny za szybą pociągu kilka metrów od siebie. Cały czas było jasno i aż huczało od uderzeń - dodam, że dwa razy walnęło też w sam wagon. Na pewno na długo nie zapomnę tej potężnej burzy, w której środku się znalazłam..."

  "Ponieważ mieszkam w Puławach i widziałam tę burzę . Wyglądała niesamowicie. Wyszliśmy ze znajomymi na balkon, by móc lepiej widzieć" - dodała natomiast Salamandra.

  Z kolei użytkownik podpisujący się jako Supermen postanowił wówczas nie wychodzić z domu. Zdjęcie tego, co działo się nad jego głową bardzo mu się spodobało. "To jest składanka, ale bardzo dobra. Robi wrażenie i zbiera punkty - tych, co siedzieli w piwnicy (jak ja)" - skomentował.

  Miejsce 2: Michał - 959 głosów

  Na drugim miejscu, z ilością 959 głosów znalazło się zdjęcie Michała, który sfotografował wał szkwałowy w Białymstoku. Gratulujemy! W Waszych komentarzach nagrodziliście autora fotografii przede wszystkim za to, że udało im się "upolować" zjawisko. Nie zabrakło też porównań i skojrzeń z falą tsunami.

  Miejsce 3: ktadek2 - 726 głosów

  726 głosów i trzecie miejsce zdobyło zdjęcie, którego autorem jest Reporter 24 podpisujący się jako ktadek2. Byli wśród nas redaktorzy, którzy kibicowali szczególnie tej fotografii.

  Miejsce 4: MQover - 469 głosów

  Na czwartym miejscu, z 469 głosami znalazło się zdjęcie autorstwa MQovera. Mimo ostatniego miejsca, trzeba przyznać, że fotografia jest imponująca.

  Tak głosowaliście:

  Czekamy na więcej Waszych zdjęć! Zamieszczajcie je na Kontakt Meteo

 • Grzeg
  Shelf Cloud wymiata.
  ~Grzeg /2011-08-05 08:58
 • zdjęcie nr 2
  na początku dziękuję za tak liczne głosy, dopiero dziś tu dotarłam... jeśli mowa o samym zdjęciu - nie jest to fotomontaż (bo fotomontażem nie nazywamy nałożonych na siebie zdjęć), nie do końca jest to też HDR, to zwykła sklejka, składająca się z następujących po sobie klatek... pozdrawiam :)
  ~Kamila /2011-08-03 22:58
 • burza
  Zdjęcia nr. 1 i 2 są zaskakujące !!! Mam dylemat które z nich wybrać.... SERDECZNIE GRATULUJĘ pozostałym uczestnikom konkursu. :-)
  ~Pecik7890 /2011-07-31 13:27
 • zdjęcie 2.
  zdjęcie druie jest najfajniejsze ale gratulacje dla wszystkich
  ~patka7777777 /2011-07-30 23:55
 • dajcie zwycięskie zdjęcie
  w wyższej rozdzielczości, co najmniej HD, bo pięknie wyglądało by na pulpicie
  ~informatyk /2011-07-29 14:56

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem niżu Friedrich znad Rosji i związanego z nim frontu atmo...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...