Informacje
 • Znów deszczowy poniedziałek

  25-07-2011 06:21 Szczegółowa prognoza TVN Meteo

  Jutro znowu będzie pochmurno i deszczowo

  PAP

  W poniedziałek znowu będzie padać. Dodatkowo, będzie pochmurnie i wietrznie. Mamy też dobrą wiadomość - ma być cieplej. Trochę. A może jest już jesień, tylko ktoś zapomniał nam o tym powiedzieć?

  Na Pomorzu Zachodnim i Ziemi Lubuskiej będzie względnie pogodnie. Na południu i w centrum kraju mogą pojawić się przelotne burze o natężeniu umiarkowanym. Tylko w Karpatach i na Pogórzu Karpackim mogą być silniejsze. Przewidywana wysokość opadów od 5 do 15 litrów na metr kwadratowych do 20 w burzach. Temperatura maksymalna wyniesie od 19 st. C na Górnym Śląsku i Wybrzeżu, 20 st. C na Pomorzu i w Małopolsce, 22 st. C w centrum, 23 st. C na Mazowszu, Podkarpaciu i Warmii do 25 st. C na Podlasiu i Suwalszczyźnie. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, w burzach może osiągnąć do 90 km na godzinę.

  Najgorzej na południu

  Na południu Polski warunki pogodowe będą najgorsze. Gwałtowne burze i deszcze zdecydowanie utrudnią jazdę na drogach. Na wschodzie i północy kraju będzie padać mniej, ale będzie równie ślisko. Jedynym regionem, gdzie nie należy obawiać się niedogodnych do kierowania samochodem warunków atmosferycznych, będzie zachód Polski.

  Biomet dręczyciel

  W poniedziałek, w całym kraju będziemy czuć się źle. Ciśnienie spadnie, a w centrum Polski wilgotność powietrza osiągnie powyżej 90 proc. Najwyższa temperatura odczuwalna w kraju wyniesie 26 st. C w Lublinie, a najchłodniej będzie w Katowicach, 19 st. C.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem niżu Friedrich znad Rosji i związanego z nim frontu atmo...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...