Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: -3°C 3°C -3°C Zachmurzenie duże z przelotnymi opadami śniegu
zwiń
Informacje
 • Po burzach. Uszkodzone 5 tys. hektarów lasów

  24-07-2011 13:27 Największe straty odnotowano w Nadleśnictwie Opoczno
  Po burzach. Uszkodzone 5 tys. hektarów lasów

  lasy.gov.pl

  Znane są już szkody jakie wyrządziła nawałnica, która 14 lipca przeszła nad lasami państwowymi w województwach mazowieckim i łódzkim. Leśnicy będą musieli usunąć tam połamane drzewa o masie ok. 30 tysięcy metrów sześciennych. Największe straty odnotowano w Nadleśnictwie Opoczno.

  - Wiatr wyrządził szkody na powierzchni prawie 5 tysięcy hektarów. Leśnicy będą musieli całkowicie usunąć drzewa na 200 hektarach - podaje rzecznik lasów państwowych na stronie internetowej podsumowując szkody wyrządzone przez wiatr w Nadleśnictwie Opoczno.

  Trzeba działać szybko

  Wśród innych poszkodowanych przez nawałnice miejsc są leśnictwa Białaczów, Kowalów, Myślibórz i Sitowa. To właśnie tam ze względów bezpieczeństwa nadleśniczy wprowadził zakaz wstępu do lasów. Zaczną się tam teraz prace mające na celu usunięcie uszkodzonych drzew o masie ok. 30 tysięcy metrów sześciennych.

  - Na powierzchniach leśnych dotkniętych klęską leśnicy prowadzą inwentaryzację uszkodzonych drzewostanów, która pozwoli na szybkie uprzątnięcie powalonych drzew. Chodzi o to, by nie dopuścić do masowego ataku drzew przez szkodniki ani do deprecjacji drewna - informuje rzecznik lasów państwowych.

  Milionowe straty

  Fala burz i nawałnic, która przeszła w ostatnich tygodniach nad Polską spowodowała ogromne straty. Kilka tysięcy gospodarstw zostało pozbawionych prądu, setki domów zostało zdewastowanych przez wiatr i przewracające się drzewa. Szkody wyrządzone przez burze wyceniono, jak na razie na ponad 1,5 miliona złotych.

 • od kiedy to masę liczy się metrach sześciennych?!
  jw.
  ~fil /2011-07-24 21:20

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem niżu Friedrich znad Rosji i związanego z nim frontu atmo...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...