Informacje
 • Kiepskie warunki do żeglowania

  24-07-2011 19:37 Prognoza dla żeglarzy na poniedziałek

  Odważni pływający po Jeziorze Solińskim

  PAP

  W poniedziałek na polskich wodach niewiele będzie miejsc, w których obejdzie się bez deszczu. Przejaśni się za to na pełnym morzu. Przed pływającymi po greckich akwenach kolejny piękny dzień. W Chorwacji powody do zadowolenia będą mieli tylko przebywający w pobliżu Zadaru.

  Od Międzyzdrojów po Ustkę spore zachmurzenie, lokalnie możliwe deszcze. Siła wiatru będzie się wahać od 2 do 5 st. w skali Beauforta, a wysokość temperatury - od 19 do 20 st. C. Od Łeby po Krynicę Morską popada dość intensywnie, ale wiatr będzie słaby (do 3B). Na wschodzie nie będzie też specjalnie ciepło. Słupki rtęci podskoczą tam maksymalnie do 21 st. C.

  Zagrzmi nad Zegrzyńskim

  Nie ma najmniejszych wątpliwości, że nad najpopularniejszymi wśród żeglarzy polskimi jeziorami (jeziorami Warmii, Mazur, Podlasia i Mazowsza, a także nad Jeziorem Solińskim) będzie padać. Gdzieniegdzie się przejaśni. Temperatury wyniosą 22-23 st. C, a siła wiatru zawyczaj wynosić będzie 2-3B. Mocniej powieje nad Jeziorem Zegrzyńskim, gdzie należy spodziewać się burz.

  Nad pełnym morzem trochę słońca

  Na otwartym morzu trochę deszczu, trochę słońca, 2-5B i temperatury w przedziale od 18 st. C na Bałtyku Zachodnim do 23 st. na Wschodnim. Na Cieśninach Duńskich podobnie - chłodno (do 18 st. C), mokro i dość wietrznie (nawet 5B).

  Deszcz w Chorwacji

  W Grecji najsłabiej powieje w okolicach Aten (1-2B), najmocniej - na wodach sąsiadujących z Salonikami i Cykladami. Temperatury sięgną 33 st. C. Poniedziałek to kolejny dzień, kiedy w Chorwacji będzie pochmurno. Popada na południu kraju. Na północy słońce wyjrzy zza chmur. Na termometrach 23-26 st. C, a wiatr powieje z intensywnością do 5B.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem niżu Friedrich znad Rosji i związanego z nim frontu atmo...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...