Informacje
 • Pożeglujemy z przyjemnością

  16-07-2011 20:55 W niedzielę pogoda będzie sprzyjała żeglarzom
  Pożeglujemy z przyjemnością

  Niedziela na łódce to trafiony pomysł

  sxc.hu

  W niedzielę po polskich wodach pożeglujemy z przyjemnością, choć pod wieczór pogoda znacząco popsuje się na zachodnim wybrzeżu. Zdecydowanie najprzyjemniej będzie w relaksować się na łódce w Grecji i w Chorwacji.

  Przez większą część dnia warunki żeglarskie na polskim zachodnim wybrzeżu będą dobre - średnio 4 st. w skali Beauforta, temperatura powietrza na poziomie 24-26 st. C, tylko lekkie zachmurzenie. Dopiero późnym popołudniem, kiedy nad pas od Międzyzdrojów po Kołobrzeg nadciągnie front atmosferyczny, popada, a gdzieniegdzie i zagrzmi.

  W samej Zatoce Gdańskiej i na wschód od niej będzie już nieco bardziej wietrznie. Tu siła wiatru osiągnie do 6 st. w skali Beauforta, choć w Krynicy Morskiej nie powinna przekraczać 4 st. To tereny, na których deszcz na pewno nie spadnie na głowy żeglarzy, a i temperatura będzie sprzyjać spędzaniu czasu na łódce - będzie się wahała między 24 a 26 st. C.

  Nad jeziorami wiatr nie będzie silny

  Nad polskimi jeziorami, w tym - nad Solińskim, sytuacja będzie się przedstawiała podobnie, choć wiatr będzie tu znacząco lżejszy (2-3, maksymalnie 4 st. w skali Beauforta).

  Nad Bałtykiem różnie

  Im dalej na wschód, tym wiatr wiejący nad otwartym morzem będzie miał mniejszą siłę. Na Bałtyku Zachodnim podmuchy wyniosą do 7 st., nad Środkowym - do 6 st, a nad Wschodnim - do 4 st. w skali Beauforta. Nad Bałtykiem Zachodnim możliwe będą burze. Tam też w niedzielę będzie najzimniej - "tylko" 18 st. C.

  Nad Cieśninami Duńskimi popada jedynie przelotnie, ale temperatura za to nie będzie specjalnie wysoka - nie przekroczy 18 st. Wiatr, w porywach, może osiągnąć do 7 st. w skali Beauforta.

  Upały w Grecji

  W Grecji w niedzielę będzie upalnie, do 36 st. C. Pływającym może przeszkadzać palące słońce. Wiatry, poza Cykladami, będą wiały z niewielką siłą 1-3 st. w skali Beauforta. Tak samo niespecjalnie wietrznie, choć już nie tak gorąco będzie w Chorwacji.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem niżu Friedrich znad Rosji i związanego z nim frontu atmo...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...