Informacje
 • Uliczne potoki i powalone drzewa

  12-07-2011 07:00 Poniedziałkowe burze na Waszych zdjęciach
  Uliczne potoki i powalone drzewa

  Jedno z zalanych osiedli w Wałczu po przejściu burzy

  Kontakt 24/monia14

  W poniedziałek burze występowały prawie w całej Polsce. Dopiero pod wieczór sytuacja pogodowa uspokoiła się. Skutki obfitych opadów deszczu i burz zostały udokumentowane przez Reporterów 24.

  Wystarczyło kilka minut ulewnego deszczu, aby ulice zamianiły się w rwące potoki, a podwórka w rozległe jeziora. W wielu miejscach Polski musiała inteweniować straż pożarna.

  Tak było między innymi w Ełku, gdzie strażacy mieli kilkanaście wezwań. Powód? Powalone drzewa i zalane piwnice.

  - Przy rzece Ełk na długości około 200 metrów wiatr powalił kilka wierzb, a wiele innych zostało poważnie uszkodzonych - powiedział w rozmowie w redakcją Kontaktu 24 rzecznik KP PSP w Ełku asp Jarosław Pieszko.

  Na Suwlaszczyźnie miało nie grzmieć, a jednak w Krasnopolu wystąpiły opady ulewnego deszczu, urozmaicone wyładowaniami atmosferycznymi. 

  Burze towarzyszyły nam przez kilka dni. W niedzielę na północy Bieszczad spadł grad wielkości kurzych jaj. Uszkodzenia karoserii, zniszczone uprawy i owoce w sadach, to niektóre ze skutów jego niszczycielskiej działalności.

  Burze ucichną, nerwy się uspokoją

  Burze przemieszczały się w poniedziałek z południowego-zachodu na południowy-wschód. W czasie wyładowań atmosferycznych wiatr w porywach osiągał prędkość 90 km/h.

  - Wieczorem i w pierwszej części nocy będzie się błyskać w całej wschodniej Polsce. Do godziny 19.00 intensywność burz będzie rosnąć, po tym czasie, wyładowania zaczną się uspokajać - mówił w poniedziałek Artur Chrzanowski, synoptyk TVN Meteo.

  Czytaj też na Kontakt24.

 • sucho
  dla centrum daliście 60 procent szans na burze w łódzkiem na pow.skierniewickim rawskim brzezinskim łowickim iłódzkim nic nie padało przez cały dzień
  ~lukas /2011-07-12 13:59

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

W niedzielę chłodniejsze atlantyckie powietrze zaczęło wypierać afrykański żar. ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Przed nami kolejna fala gwałtownej pogody - rządy przejmuje bowiem pogodowa "Cos...