Informacje
 • Polacy lubią fałdki i egzotykę

  12-07-2011 13:21 Internauci odpowiadają Omenie
  Polacy lubią fałdki i egzotykę

  Chętnie wybralibyście się na egzotyczne wakacje

  sxc.hu

  Omenaa Mensah swoim ostatnim wpisem na blogu spowodowała powstanie mini sondażu Waszych ulubionych miejsc urlopowych. W Polsce zdecydowanie wybieracie góry, bo pogoda nad morzem nigdy nie jest pewna. Z kolei dysponując 25 tysiącami złotych, chętnie pojechalibyście na Malediwy.

  "Jeśli urlop to tylko za granicą. W zeszłym roku po raz kolejny polski klimat zniechęcił mnie do wypoczywania w rodzimych kurortach - temperatura 15 st w sierpniu to nie dla mnie", pisze internauta Figur.

  Za kwotę 25 tys. zł wybrałby się w podróż do Ameryki Łacińskiej: "park narodowy Canaima i najwyższy wodospad świata Salto Angel. Nastepnie Gran Sabana - kraina wodospadów, tepuy i Indian. Później przejazd do Brazylii i Przelot do Manaus, miasta otoczonego dżunglą. Powrot do Wenezueli trasą poszukiwaczy złota i diamentów. Na koniec plażowanie na turkusowych wyspach parku narodowego Morrocoy".

  Frank rośnie, możliwości maleją

  Na równie egzotyczną wyprawę zdecydowałby się internauta Aavara, gdyby kurs franka szwajcarskiego nie piął się w górę: "najchętniej pojadę do Rezerwatu/Kurortu Singita Game lub do Parku Krugera, ale z obecnym kursem franka to chyba nie mamy takich perspektyw, ech! Gdzie ten czas, gdy frank warty był poniżej 3 zł?..”

  Motorem, quadem, żaglówką

  Wakacje z biurem podróży to dla Was nuda. Lubicie odpoczywać aktywnie i oryginalnie, tak jak internauta Machaz, "najbardziej ciągnie nas na wschód Europy oraz do Azji. Jest wiele miejsc, w które byśmy chcieli pojechać mając 25 tyś zł. Turcja, Bułgaria, Rumunia, Ukraina to kraje, które już po części zwiedziliśmy, jednak ciągnie nas w te strony i przejechać te kraje motocyklem wydaje się być godnym wyzwaniem, jednak w pierwszej kolejności byłaby to prawdopodobnie wyprawa do Gruzji".

  Polskie wybrzeże do najcieplejszych nie należy, ale to nie znaczy, że gdy pogoda nie dopisuje musi być nudno. Internautka Izamed podpowiada, jak można wykorzystać nasze plaże: "zawsze marzyłam o kupieniu sobie quad'a i przejechaniu całego wybrzeża. Nie trzeba wyjeżdżać za granicę, żeby przeżyć wspaniałe wakacje i zobaczyć piękne widoki".

  Wakacje na i w wodzie preferuje Tytus: "Charzykowy - raj dla żeglarzy, piękne jezioro polodowcowe o długości 10 km połączone rzeką Brdą z kolejnymi jeziorami (Długim, Karsińskim i kolejnymi). Wokół jezior cudowne lasy Parku Narodowego Bory Tucholskie, w których można podziwiać między innymi Rosiczki, czaple czy głuszce. Można odpoczywać na wodzie i spacerować po lesie. Polecam również spływ kajakowy dziką Brdą, który daje niezapomniane wrażenia".

  Modne Malediwy

  Malediwy wydają się być nowym modnym kierunkiem turystycznym. Wielu z Was, tak jak internauta Djkesz wskazało ter region świata "Miesiąc miodowy, 25 tysięcy wystarczy na 2 tygodnie pobytu na pięknych wyspach i na niezapomniane wspomnienia…". Podpowiadamy - Malediwy leżą na Oceanie Indyjskim, na południowy-wschód od Indii.

  Góry górą

  W Polsce najchętniej odpoczywacie w górach. Tam pogoda nie ma tak dużego wpływu na udany urlop, jak nad morzem. Turystów też jest zdecydowanie mniej. "Polecam Bieszczady! Cisza, spokój i przepiękne krajobrazy. Po całorocznej bieganinie wypoczynek gwarantowany", pisze internauta e77.

  Więcej Waszych wpisów na blogu Omeny Mensah

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...