Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 17°C 30°C 16°C Słonecznie
zwiń
Informacje
 • W Grecji i Chorwacji szukaj cienia pod żaglami

  11-07-2011 21:25 Pływaj śmiało także po Bałtyku

  Rozpięte żagle na europejskich wodach

  sxc.hu

  Pogoda będzie sprzyjać żeglarzom w całej Europie. O kapeluszach i okularach przeciwsłonecznych powinni pamiętać pływający po wodach greckich i chorwackich. Bałtyk będzie bardziej pochmurny, ale spokojny.

  Na polskich wodach wiatr powieje z prędkością do 3 st. w skali Beauforta. Słupki rtęci na morzu i jeziorach będą jednomyślne i wskażą maksymalnie 23 st. C. Wiatr przyjdzie z północnego-zachodu.

  Najwięcej chmur będzie na jeziorach Tałty i Mamry. Niestety synoptycy prognozują burze na jeziorze Solińskim. Tam należy zachować szczególną ostrożność i bacznie obserwować niebo, by bezpiecznie dopłynąć do portu zanim zaskoczą nas błyskawice.

  Wietrznie w Grecji

  Morze Bałtyckie bedzie sprzyjać wilkom morskim. Na termometrach miłośnicy żeglugi zobaczą 23 st. C, także w Cieśninach Duńskich. Wiatr będzie słaby, na morzy powieje do 3 st. w skali Beauforta.

  W Grecji będzie można rozpędzić łódź. Na południu, w okolicy Cyklad, powieje do 7 st. w skali Beauforta. Greckie i chorwackie niebo będzie bezchmurne, także żeglarze zanim wypłyną w morze powinni spakowac do torby krem z filtrem, słomkowy kapelusz i okulary przeciwsłoneczne. Cień będzie jedynie pod żaglami. Powietrze nagrzeje się tam maksymalnie do 34 st. C.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Gorące powietrze z Afryki jest już w drodze do Polski....

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....