Informacje
 • Rozbił się szybowiec. Dwie osoby nie żyją

  11-07-2011 13:50 Wypadek pod Nowym Targiem
  Rozbił się szybowiec. Dwie osoby nie żyją

  Szybowiec po wypadku

  Kontakt 24/Wojciech Spyra

  - Dwie osoby zginęły w wypadku szybowca, który rozbił się w poniedziałek przy lotnisku w Nowym Targu w Małopolsce - dowiedziała się TVN24.

   

  Dwie osoby zginęły w wypadku szybowca, który rozbił się w poniedziałek przy lotnisku w Nowym Targu w Małopolsce - dowiedziała się TVN24. Początkowo jedna z osób przeżyła, ale długotrwała reanimacja nie przyniosła efektów. Na miejscu pracuje pięć zastępów straży pożarnej.

  Jak powiedział w TVN24 Andrzej Siekanka z małopolskiej straży pożarnej, szybowiec wykonywał manewr nawrotu na lotnisko, z niewyjaśnionych przyczyn uderzył w skarpę nabrzeża rzeki Biały Dunajec i roztrzaskał się o nią. - Strażacy przybyli na miejsce od razu przystąpili do akcji uwolnienia i reanimacji osób podróżujących szybowcem. Niestety reanimacja nie przyniosła efektów. 64-letni instruktor i 19-letni uczeń zmarli - powiedział Siekanka.

  Do wypadku doszło ok. kilometr od lotniska. Najprawdopodobniej pilot źle ocenił wysokość. Ze względu na rozmiar zniszczeń maszyny, trudno jest w tej chwili powiedzieć kto siedział za sterami szybowca.
 • Źle ocenił wysokość ?
  Szybowiec jest wyposażony w wysokościomierz .... "Najprawdopodobniej pilot źle ocenił wysokość." - pochopny wniosek , nie można było poprzestać na "..z niewyjaśnionych przyczyn ..." ? Informujcie nie oceniajcie jeśli nie jesteście fachowcami ....
  ~Norbert /2011-07-18 11:56

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem niżu Friedrich znad Rosji i związanego z nim frontu atmo...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...