Informacje
 • Missouri wciąż wylewa

  07-07-2011 18:04 Satelita pokazuje skalę podtopień w rejonie Missouri
  Missouri wciąż wylewa

  Zdjęcie Missouri z 23.06

  MODIS/Jeff Schmaltz

  Powodzie nadal rozprzestrzeniają się w południowej części rzeki Missouri. 4 lipca satelita NASA uchwycił z góry obszar rozlanej wody. Zdjęcie zestawiono z obrazem zarejestrowanym 23 czerwca tego roku.

   Aby łatwiej było zobaczyć stopnień podtopień zdjęcia zostały nieco podkolorowane. Użyto kombinacji światła widzialnego i podczerwieni, aby zwiększyć kontrast pomiędzy wodą a ziemią. Woda zyskała barwę ciemnogranatową. Chmury są jasne, niebiesko-zielone. Natomiast kolor ziemi, w zależności od pokrycia terenu, jest zielony lub brązowy.

  Nieco dalej na południe

  Oba zdjęcia pokazują zalane tereny wzdłuż koryta rzeki Missouri. Już na pierwszy rzut oka widać, że fotografia z lipca przedstawia dużo większy stopień podtopień. W północno-zachodniej części obrazu, Platte River woda ciągnie się pasem od północy w kierunku południa w północnej Nebrasce. Woda rozprzestrzeniła się także bardziej na południe w okolicach Kansas i Missouri.

  5 lipca amerykański serwis hydrologiczny odnotował umiarkowane powodzie w pobliżu Nebraska City, Brownville oraz St. Joseph w Missouri. Mocniej rzeka wylała w Leavenworth w Kansas. Najwyższy poziom wody był w Plattsmouth i Rulo.Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem niżu Friedrich znad Rosji i związanego z nim frontu atmo...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...